fbpx

10 důvodů, proč chtít na své střeše tradiční pálenou střešní krytinu0

Navzdory příchodu moderních novodobých materiálů má pálená taška na střechách nejen v evropských zemích stále své neodmyslitelné místo. A to dokonce natolik, že je dlouhodobě celkově nejoblíbenější střešní krytinou ve střední Evropě.

Uživatelé ji pro své střechy volí z celé řady důvodů, mezi nimiž dominují především výjimečné kvalitativní vlastnosti, ale třeba také široké možnosti stran typu využití. Deset hlavních důvodů, proč byste měli o pálené tašce rozhodně uvažovat i vy, vám přinášíme v článku.

Důvod č. 1: Pálená taška se hodí na moderní i historický dům

Na trhu můžeme najít pálené tašky TONDACH ve značně široké paletě modelů, povrchových úprav a jejich barevných provedení. Jednotlivé kombinace umožňují vybrat si tu pravou krytinu, ať už jste majitelem venkovského stavení, řešíte rekonstrukci střechy historické budovy nebo vybíráte krytinu pro moderní novostavbu. Pálená střešní taška se jednoduše díky tradičním i moderním designům skvěle hodí na každý typ budovy.

Důvod č. 2: Odolnost pálené tašky jako fenomén

Naprosto typickými vlastnostmi pro tradiční pálenou tašku TONDACH jsou celková odolnost včetně mrazuvzdornosti. Krytina nemá díky svému složení a jedinečnému způsobu výroby problém odolat nepřízni až skutečně extrémních klimatických podmínek. Nejen mrazuvzdornost jednotlivých šarží pak odborníci společnosti pečlivě testují v laboratoři.

Moderní taška Stodo 12 vytváří jemnou a klidnou strukturu střešní plochy

Důvod č. 3: Stálobarevnost střešní krytiny

Stejně jako mechanická odolnost je u střechy téměř ve stech procentech případů důležitá také estetická složka. I zde se proto projevuje důslednost v procesu výroby tradiční pálené tašky, a to zejména v případě povrchových úprav, jako jsou glazura nebo engoba. U pálené tašky se neprojevují změny barvy ani při působení natolik agresivních činitelů, jako jsou kyselé deště, UV záření nebo vysoce kyselý ptačí trus, se kterým je na střechách domů také potřeba počítat.

Důvod č. 4: Se zárukou od výrobce máte jistotu

Pokud si pořizujeme novou střechu, nejspíš nepočítáme s tím, že je to pouze na pár let. U střešní krytiny TONDACH se můžete spolehnout na dlouhou záruku poskytovanou přímo výrobcem. V případě záruky All Inclusive se jedná dokonce o celých 33 let, pálená střešní krytina však za předpokladů dodržení principů správné pokládky vydrží bez problémů i pro vaše příští generace.

Důvod č. 5: Ekologický přístup ve všech fázích životního cyklu pálené tašky

Mezi další výhody tohoto přírodního střešního materiálu patří bezesporu také jeho ekologičnost. Šetrná je totiž pálená taška nejen, co se týká složení, ale také procesu výroby a celého životního cyklu výrobku. Samotná surovina (hlína) i veškeré nanášené směsi pro vytvoření povrchových úprav jsou 100% přírodními materiály, po dlouhých letech služby na naší střeše je navíc možné výrobek poměrně snadno recyklovat.

Důvod č. 6: Lokální český výrobek

Pálená střešní taška TONDACH je vyráběna nejen z čistě přírodního materiálu, ale ten navíc pochází také přímo z místa, kde k výrobě dané krytiny dochází. V praxi to znamená, že pálená taška vzniká přímo tam, kde dochází k těžbě kvalitní suroviny na takzvaném hliništi.

Jednotlivé výrobní závody TONDACH u nás najdete například v Hranicích, Šlapanicích u Brna či ve Stodu u Plzně. Každý výrobní závod pak dává vzniknout jiné skupině modelů – model Stodo se vyrábí ve Stodu, velmi oblíbená Brněnka ve Šlapanicích u Brna a podobně.

Oblíbená Samba 11 je vhodná také pro rekonstrukce střech s nízkým sklonem

Důvod č. 7: Vždy dostatek informací o konkrétním modelu tašky

Investujeme-li do něčeho finanční prostředky, je určitě dobré mít o daném produktu co největší přehled. TONDACH se tím řídí a vždy se snaží poskytovat uživatelům svých střešních materiálů co nejvíce komplexních informací, které by je mohly při rozhodování o podobě nové střechy zajímat. Na webových stránkách výrobce se proto dozvíte nejen o veškerých podrobnostech stran technických parametrů jednotlivých modelů, ale prohlédnout si můžete také designové detaily v rámci bohaté fotogalerie. Přehledný katalog produktů TONDACHvám tak jistě výrazně usnadní rozhodování o tom, kterou konkrétní variantu krytiny pro vaši stavbu zvolit.

Důvod č. 8: V tradici je síla

Nejen v naší kulturní oblasti je pálená taška střešním materiálem, který zde má obrovskou tradici. I tento fakt pomáhá mnohým uživatelům rozhodnout se – jde zkrátka o po dlouhá staletí osvědčenou střešní krytinu, na kterou je možné se spolehnout.

Důvod č. 9: Tradiční materiál, ale s novinkami v sortimentu

Ani výrobce tak tradičního produktu, jako jsou pálené střešní tašky TONDACH, ale nenechává své portfolio stále ve stejné podobě a snaží se svým zákazníkům poskytovat průběžně také novinky v sortimentu. Jednou z posledních takovýchto aktuálních záležitostí je například elegantní řada glazur Amadeus černé barvy. Nově je tato glazura používána hned u dvou oblíbených modelů – Figaro 11 a Stodo 12. Kouzlo této povrchové úpravy přitom spočívá v tom, že nanesením glazury Amadeus dochází nejen k dalšímu zušlechťování střešní krytiny, ale docílí se také vysoce elegantního designu ve formě lesklého povrchu tašky. Povrch střechy je poté mimořádně hladký a díky kvalitnímu složení glazury (směs křemičitých jílů) se ve výsledku můžete spolehnout na bezkonkurenční barevnou stálost.

Posuvná taška Brněnka 14, nyní v jarní akci

Důvod č. 10: Cenově výhodná jarní akce 4 za cenu 3 kusů

Do 20. května 2016 ještě můžete využít jarní akci na vybrané modely pravé pálené tašky TONDACH. V rámci této limitované nabídky můžete získat celkem 5 různých variant vysoce kvalitní střešní krytiny za ¾ ceny – tedy čtyři kusy za cenu pouhých třech. Konkrétně se jedná o tyto modely posuvných tašek:

  • Brněnka 14 – engoba červená, posuvná taška
  • Samba 11 – engoba červená, posuvná taška
  • Samba 11 – engoba černá, posuvná taška
  • Stodo 12 – engoba měděná, posuvná taška
  • Stodo 12 – engoba černá, posuvná taška

Navštivte www.tondach.cz, přečtěte si o tradičních pálených taškách TONDACH více a využijte i vy výhod přírodního materiálu pro vaši střechu!

Autor: Komerční sdělení