fbpx

„Pro krb už nepotřebujete komín!“0

Toužíte mít doma krb, ale bydlíte v panelovém domě? Rádi byste doma relaxovali u otevřeného ohně, ale nemáte možnost postavit si komín? Toužíte po přenosném zdroji otevřeného ohně v luxusním designu? Pokud ano, doporučujeme Vám zvolit novinku na našem trhu, tzv. bio krby.

Bio krb je vydatným zdrojem tepla a je aktivním doplňkem standardního systému vyhřívání. V bio krbech je spalován biolíh BIOPALIX. Spalováním biopaliva vzniká oxid uhličitý a vodní pára. Biolíh je upravený tak, aby hořel přirozeně žlutým, krásným plamenem. Bio krby jsou určeny pro pravidelně větrané interiéry (nejsou určeny pro úplně vzduchově uzavřené budovy).

Průměrná doba hoření 1 litru biolihu se pohybuje v rozmezí mezi 2 – 6 hodinami a závisí na typu bio krbu a na jeho regulaci. Cena 1 litru biolihu se pohybuje od 80 do 100 Kč, tzn. že 1 hodina hoření vás bude stát od 13 do 50 Kč.

Přibližné srovnání výhřevnosti biolihu BIOPALIX:

  • Biopalix: 30 MJ/kg
  • Dřevo : 12 MJ/kg
  • Benzín : 45 MJ/kg
  • Uhlí : 24 MJ/kg

Výkon bio krbu se pohybuje v rozmezí 3 – 4,5 kW, což odpovídá výkonu menších kamen, takže tyto bio krby jsou vhodné do prostoru o minimální velikosti 66 m3. Bio krby nedosahují výkonu běžných kamen a krbů a nejsou určeny pro vytápění velkých prostorů, ale slouží pro navození tepelné pohody centrálně vytápěného domu či bytu.

Závěsný či samostatně stojící bio krb můžete umístit a přesouvat kamkoli po místnosti, můžete jej umístit na kterýkoliv povrch včetně sádrokartonu (nehořlavého). Tyto varianty mají samostatnou spalovací komoru, která není zabudována do zdi a není tedy problém bio krb přemístit. Při instalaci bio krbu je třeba udržovat bezpečnou vzdálenost hořlavých hmot minimálně 400 mm od otevřeného ohně. Také je důležité neumísťovat krb na takové místa, kde by se mohly dostat do ohniště vlivem průvanu záclony, závěsy, nebo jiné cizí předměty.

Samotná instalace je velmi jednoduchá, zabere asi 15 minut a zvládne ji i žena.

Výhody bio krbů:

  • Žádné spaliny – nepotřebují komín
  • Veškeré teplo zůstává v místnosti
  • Jsou plně mobilní – závěsné a stacionární bio krby můžete kdykoli kamkoli přemístit, protože nejste vázáni komínem a instalace je velmi jednoduchá (zabere max. 15 min)
  • Není třeba stavební povolení či souhlas majitele s instalací
  • Tepelný výkon 3 – 4,5 kW
  • Velký výběr modelů

Design bio krbu by neměl být jediným aspektem jeho výběru. I když precizní zpracování detailů vzhledu bio krbu je jedním z důkazů kvality a spolehlivosti výrobce. Při výběru bio krbu je také dobré uvážit, kde v místnosti plánujete bio krb umístit. Tato informace Vám pomůže vybrat správný typ bio krbu. Každý  bio krb vyzařuje teplo jiným způsobem a do jiné vzdálenosti a vyžaduje tedy jiný prostor.

     

Společnost ENBRA nabízí kvalitní bio krby českého výrobce: http://eshop.enbra.cz/krby/biokrby/

Autor: Komerční sdělení