Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Zrekonstruovaný vzorový dům společnosti ELK

09. 10. 2013 | Komerční sdělení


Společnost ELK s.r.o., která patří do koncernu největšího evropského výrobce dřevostaveb ELK Fertighaus AG, zrekonstruovala v září vzorový dům Country 151, který je umístěn v Národním stavebním centru v Brně. Rekonstrukce vyšla téměř na 1.000.000 Kč. Celý dům má nyní modernější styl a působí světlým dojmem, ale původní ráz a myšlenka domu Country zůstaly.

Dům získal novou fasádu, nové zastřešení vchodu, v interiérech byla opravena dřevěná podlaha, v některých místnostech byl vyměněn dřevěný strop za sádrokartonový podhled, bylo instalováno moderní osvětlení atd. V přízemí byla zrekonstruována koupelna. Nábytek a zařizovací předměty v přízemí doznaly také velkých změn.

U příležitosti dokončení těchto oprav byl v sobotu 5. 10. 2013 uspořádán Den otevřených dveří v tomto vzorovém domě, na který byl připraven i bohatý program pro návštěvníky. Velkým lákadlem bylo srovnání moderních stavebních technologií s tradičním způsobem výstavby. Zaměstnanci společnosti ELK návštěvníkům ukázali, jak ve výrobních prostorech, které na této akci byly improvizované, probíhá výroba panelů pro stavbu nízkoenergetického domu. Návštěvníci tak měli možnost vidět celý postup výroby až po nanesení fasády. Vedle toho probíhala tradiční zděná výstavba z plných cihel. Bylo možné pozorovat velké rozdíly v obou způsobech stavby, kdy například zděná stavba trvala mnohem déle než výroba panelů. Dále tepelně izolační vlastnosti jsou u těchto dvou způsobů stavby prakticky neporovnatelné. U plného zdiva by síla stěny musela být několikanásobně silnější než u dřevostavby ELK, což by ale zase neúměrně ubralo vnitřní prostor domu, a zároveň je nereálné takovou stavbu vůbec stavět. Výsledky celodenního snažení jak pracovníků společnosti ELK, tak i zedníka, si mohou návštěvníci Národního stavebního centra prohlédnout ještě několik dní. Oba exponáty jsou vystaveny naproti vzorovému domu ELK.

Pro všechny zájemce o dům typu Country 151, který je možné vidět v reálu v NSC v Brně, je u příležitosti dokončené rekonstrukce připravena časově omezená cenová akční nabídka. Zájemci mohou nyní tento dům v provedení na klíč včetně zimní zahrady koupit o 785.800 Kč levněji. Pokud by někdo raději volil dům Country 152 je podobná akce připravena i pro tento typ domu, kdy finanční úspora činí 877.300 Kč v provedení na klíč. Ceny jsou včetně dopravy a DPH.

Společnost ELK s.r.o. ve výrobním závodě v Plané nad Lužnicí vyrábí již bez mála 25 let montované dřevostavby. Ve svém portfoliu má nízkoenergetické, pasivní a srubové domy. Vedle rodinných domů se v Plané nad Lužnicí vyrábějí i bytové domy a domy občanské vybavenosti (hotely, kanceláře, studentské koleje, školy, školky apod.), které se z legislativních důvodů zatím nemohou stavět v ČR, ale jsou určeny pro investory ze všech koutů Evropy.  

Více na www.ELK.cz

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií