Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Zájem o dotace Nová zelená úsporám výrazně vzrostl

16. 08. 2013 | Komerční sdělení

Státní fond životního prostředí v pondělí zahájil sběr žádostí o využití dotací v programu Nová zelená úsporám. Spuštění přineslo okamžitý zájem veřejnosti – do programu byly přihlášeny první stovky projektů a tisíce lidí aktivně hledají informace, jak dotace využít.


Státní fond životního prostředí vyčlenil pro první výzvu dotačního programu Nová zelená úsporám celkem 1 miliardu Kč, z nichž více než 275 milionů Kč je k dnešnímu dni zablokováno na již přihlášené projekty. „Zájemci o dotaci nemusí mít strach, že peníze rychle dojdou. V první dny se dal očekávat zvýšený zájem, protože spousta domácnosti již byla na elektronické vyplnění žádosti připravena. Očekáváme, že vyčleněné finanční prostředky budou dostačující i pro ty, kteří o rekonstrukci svého domu a dotacích teprve uvažují,“ vysvětluje Michal Doležel, šéfredaktor informačního portálu Jaknazelenou.cz.

Výrazně také vzrostl zájem o informace k dotačnímu programu. Potvrzují to statistiky specializovaného serveru Jaknazelenou.cz, který v pondělí a úterý navštívily tisíce zájemců o dotace. „Lidé hledají informace, jak dotace využít, a oficiální stránky jim v tom zcela nepomohou. Proto se obrací na náš web. Nejčastěji je zajímá, na co vše lze dotace uplatnit. Často také hledají vhodného dodavatele pro zateplení domu, výměnu oken nebo kotle, a tyto přes náš web poptávají. Optimálně preferují takového partnera, který jim s vyřízením žádosti o dotaci pomůže,“ dodává Michal Doležel.

Dotace jsou vítaným impulsem pro celý segment stavebnictví.„Původní program Zelená úsporám přilákal v roce 2009 na naše weby přes 800 tisíc zájemců, což překonalo veškerá očekávání. Co je důležitější, dotace pomohly tisícům domácnostem k levnější a rychlejší rekonstrukci. Nejinak tomu bude nyní. Pozitivní efekt dotací zaznamenají také stavební a výrobní firmy, což je pro obor vynikající zpráva,“ dodává Kamil Gric, jednatel společnosti xBizon, s.r.o., vydavatele magazínů Jaknazelenou.czNazeleno.cz. Oba weby se specializují na oblast dotací, úspor energií a stavebnictví.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií