Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Výtěžek z Akce cihla pomůže s výstavbou chráněné dílny v Davli

06. 05. 2011 | Tisková zpráva


  • Wienerberger cihlářský průmysl opět hlavním partnerem akce
  • Benefiční  cihly lze letos koupit na stáncích i virtuálně na internetu
  • Díky propojení s řadou aktivit a osobností je Akce cihla společenskou událostí

Dobročinnou cihlu můžete nově pořídit i celoročně na internetu 

Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví už 9. května. Výtěžek z prodeje bude použit na výstavbu nové chráněné dílny v Davli, kde se pracovně uplatní handicapovaní lidé při výrobě oblíbených nakládaných sýrů  a utopenců s názvem „Dobroty s příběhem“. V dalších městech, kde bude akce probíhat, půjde výtěžek z prodeje cihliček na podporu místních projektů. Letos si přitom mohou koupit dobročinné cihličky lidé ze všech míst ČR. Svoji činnost totiž zahájily webové stránky www.akcecihla.cz, na nichž si lze virtuálně pořídit nejen klasickou cihlu, ale i megacihlu. Zde prodej poběží nepřetržitě v průběhu celého roku.

Přispívat na podobné projekty je důležité právě teď, pro mnohé v náročné době,“ vysvětluje ing. Roman Busta, ředitel prodeje a marketingu společnosti Wienerberger, která je už po několik let hlavním partnerem akce. „Mám radost z toho, když vidím, jak projekty, na jejichž vzniku jsme se podíleli finanční pomocí v předešlých letech, fungují. Pojem společenská zodpovědnost tím pro naši firmu dostává velmi konkrétní podobu a těší nás, že pomáháme dobré věci.“

Roman Busta z Wienerbergeru se na Akci cihla sešel s Ivanou Chýlkovou, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným i v předchozích letech. V minulých ročnících bylo cihlu možné na stánku koupit za 100 Kč, letos se její cena kvůli dlouhodobému růstu nákladů zvýšila na 150 Kč
Roman Busta z Wienerbergeru se na Akci cihla sešel s Ivanou Chýlkovou, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným i v předchozích letech. V minulých ročnících bylo cihlu možné na stánku koupit za 100 Kč, letos se její cena kvůli dlouhodobému růstu nákladů zvýšila na 150 Kč

Cihla stojí 150 Kč na stánku a 100 Kč na internetu 

Otvírání jednotlivých stánků bude zároveň i nápaditým happeningem. „První den prodeje bude u každého stánku v Praze postaven rozměrný umělecký objekt nebo monstrózní umělecká stavba, kterou nebudou moci kolemjdoucí přehlédnout,“ přibližuje letošní koncepci projektu Tomáš Masopust, ředitel občanského sdružení Portus Praha, které Akci cihla organizuje. Pražané se mohou těšit i na řadu kulturních, společenských, uměleckých a sportovních projektů, které budou akci již tradičně doprovázet. Na stáncích se také objeví patroni akce z uměleckého světa: houslista Jaroslav Svěcený a herečky Simona Stašová a Ivana Chýlková, kteří přicházejí podpořit tento projekt již pravidelně. Termíny konání jednotlivých akcí jsou k dispozici na webových stránkách www.akcecihla.cz.

Benefiční cihličky si lidé v ulicích Prahy mohou koupit za 150 Kč, na internetu lze jejich virtuální podobu pořídit za 100 Kč. Kdo by chtěl akci podpořit finančním obnosem 1 000, 5 000, 10 000 Kč či více, může si na internetu zakoupit firemní cihlu nebo dokonce dobročinnou „megacihlu“. Akce na stáncích trvá do 19. srpna, na internetu lze pomáhat nepřetržitě.  

Více informací najdete na www.akcecihla.czwww.porotherm.cz.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií