Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

„Větrníky“ se otevřou veřejnosti

07. 06. 2011 | Tisková zpráva


Moderní větrné elektrárny v 16 lokalitách na území celé České republiky se otevřou pro veřejnost v sobotu 11. června od 10 do 16 hodin. Česká společnost pro větrnou energii tím přispívá k oslavě Mezinárodního dne větru.

Široká veřejnost v České republice bude mít po roce opět možnost posoudit, jak daleko se posunula ekologická výroba elektřiny z větru. V sobotu 11. června v době od 10 do 16 hodin totiž otevřou své brány k bezplatné prohlídce větrné elektrárny v 16 lokalitách po celé zemi.

U vybraných elektráren je zajištěn také zajímavý doprovodný program v podobě ukázek leteckých modelů v akci. Více o Dni otevřených dveří na větrných elektrárnách na webu ČSVE www.csve.cz.

Akci pořádá Česká společnost pro větrnou energii (www.csve.cz) ve spolupráci s European Wind Energy Association (www.ewea.org) u příležitosti Světového dne větru (www.globalwindday.org). Partnery akce jsou dále Vestas a Zelená energie Skupiny ČEZ. Česká společnost pro větrnou energii (ČSVE), profesní asociace která v ČR obor zastřešuje, tím v předstihu oslaví Mezinárodní den větru připadající na 15. června.

Návštěvníci budou mít šanci přímo na místě promluvit s odborníky na větrnou energii a především vidět stroje v provozu z bezprostřední blízkosti. Zároveň se mohou přesvědčit o jejich bezpečném, bezhlučném a ekologickém provozu při výrobě 100% čisté zelené energie.

Místa konání akce Den otevřených dveří na větrných elektrárnách, 11.6.2011

Lokalita
Okres
Typ
Provozovatel
Anenská Studánka
Ústí n. Orlicí
DeWind D6
Wind Servis
Bantice
Znojmo
Vestas V 90
WEB Větrná energie s.r.o.
Boží Dar
Karlovy Vary
Enercon E48
BENOCO s.r.o.
Drahany
Prostějov
Vestas V 90
ELDACO a.s.
Janov u Litomyšle
Svitavy
Wikov W 2000 SPG
ČEZ Obnovitelné zdroje s.r.o.
Jindřichovice p. Smrkem
Liberec
Enercon E 40
RESEC
Jindřichovice - Stará
Karlovy Vary
Enercon E82
VTE Stará
Kámen
Havl. Brod
Vestas V 90
ELDACO a.s.
Klíny
Most
Enercon E 70
ALTENERG s.r.o.
Kryštofovy Hamry
Chomutov
Enercon E 82
Ecoenerg Windkraft GmbH
Mlýnský vrch u Aše
Cheb
Vestas V 90
APB Plzeň
Nová Ves v Horách
Most
REpower MD77
VtE Strážní Vrch
Pchery
Kladno
WinWinD WWD 3
VTE Pchery s.r.o.
Rusová
Chomutov
Nordex N80
Green Lines Rusová s.r.o.
Věžnice
Havl. Brod
REpower MM92
ČEZ Obnovitelné zdroje s.r.o.
Vrbice
Karlovy Vary
Enercon E 82
VTE Vrbice

Rádi bychom navázali na pětici úspěšných ročníků této akce. Zejména na poslední tři ročníky, které poprvé kompletně organizovala ČSVE a kdy se na vybrané elektrárny vypravilo vždy okolo 2 tisíc návštěvníků. Letos bychom chtěli tuto metu překonat,“ uvedl předseda České společnosti pro větrnou energii Michal Janeček.

Zájemci o větrné elektrárny se mimo jiné dozvědí, že:

  • v České republice se v současnosti točí více než 100 vrtulí
  • větrné elektrárny v ČR loni vyrobily 335 milionu kWh elektřiny a pokryly tak spotřebu 95 700 domácností, což je cca město velikosti Plzně a Karlových Varů dohromady
  • aktuální výkupní cenou 2,23 Kč/kWh je větrná energie nejlevnějším obnovitelným zdrojem a výrobními náklady začíná konkurovat některým starším uhelným elektrárnám

Za rok od posledního dne otevřených dveří (12. 6. 2010) přibylo dosud na území ČR další nové větrné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu více než 20 MW. Mezi nejnovější počiny patří např. větrné elektrárny ve Vrbicích, Jindřichovicích – Staré, Božím Daru nebo Mlýnském vrchu u Aše.

215 MW je celkový instalovaný výkon větrných elektráren na území České republiky.
753 MW je stanoveno v tzv. Národním akčním plánu do roku 2020, což představuje meziroční nárůst 50 MW během příštích 10 let. Tento cíl oznámila Česká republika do Bruselu v minulém roce.

Více informací o Dni otevřených dveří i větrné energii na nových stránkách www.csve.cz

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií