Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

V 2. ročníku soutěže Wienerberger se utkalo 15 škol

07. 07. 2011 | Tisková zpráva


  • Druhého ročníku soutěže se zúčastnili studenti z 15 škol
  • Mnohé vizualizace na profesionální úrovni
  • Studenti prokázali zájem o obor

Do druhého ročníku soutěže „O nejlepší projekt“, kterou pořádá společnost Wienerberger cihlářský průmysl, se přihlásili studenti z 15 středních průmyslových škol stavebních z celé republiky. Třeťáci a čtvrťáci, pro které je soutěž vyhlašována, překvapili originálními návrhy a často i velmi propracovanými vizualizacemi.

V soutěži se sešlo 60 prací

V letošním ročníku soutěže se utkalo více škol než v loňském roce. K jedenácti školám, které soutěžily již v prvním ročníku, přibyli soutěžící z dalších čtyř škol. Do školních kol soutěže se přihlásilo 60 studentů, z toho se 34 pracemi třeťáci a s 26 projekty čtvrťáci. Úkolem studentů třetích ročníků bylo navrhnout rodinný dům, čtvrťáci se účastnili s návrhy občanských staveb, případně projekty bytových domů.

Hodnotitelé – techničtí poradci Wienerbergeru a odborní učitelé, kteří vybírali tři nejlepší projekty v každé kategorii a za každou školu, oceňovali jak správnost řešení, tak originalitu a profesní úroveň jednotlivých návrhů.

Finanční odměna poputuje nejen autorům oceněných prací a vyučujícím, kteří vítězné práce vedli, ale i zúčastněným školám. 

Vizualizace pouze dobrovolně

Zadání soutěže vycházelo ze školních osnov. Práce musely obsahovat půdorysy jednotlivých podlaží (přízemí, podkroví) a kladecí výkres stropu, dále řez budovou, pohledy a detaily. Podmínkou bylo i použití výrobků POROTHERM včetně typových detailů a konstrukčních řešení.

Zařazení vizualizací do soutěže jsme dlouho zvažovali,“ uvádí ing. Ivo Petrášek, který je odborným garantem soutěže za společnost Wienerberger. „Vzhledem k tomu, že každá ze škol má jiné technické možnosti, jsme se nakonec rozhodli, že budou pouze dobrovolnou částí soutěžních prací. Přesto nás mnozí studenti velmi překvapili  –  jejich vizualizace jsou na profesionální úrovni.“

V druhém kole jen ti nejlepší

V celostátním kole se koncem léta utkají již jen vítězné projekty ze všech školních kol. I zde budou vybrány tři nejlepší projekty v každé kategorii. Členem odborné poroty, která je složena ze  zástupců společnosti Wienerberger a mediálních partnerů – titulů Materiály pro stavbu, Stavba a Stavebnictví a interiér – bude i letos doc. Ing. František Kulhánek, CSc., z Katedry konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha.

Vítězové i jejich školy se opět mohou těšit na finanční ocenění. Školy, jejichž studenti zvítězí v celostátním kole, navíc obdrží i po 30 vstupenkách na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v Praze Letňanech.

Více informací o podmínkách soutěže naleznete na www.porotherm.cz/soutez_skoly

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií