Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Společnost Rotex představila inovované produkty, snižují náklady na teplou vodu

28. 03. 2013 | Komerční sdělení

Společnost Rotex letos představila inovovanou řadu svých zásobníků na ohřev teplé vody HybridCube a SaniCube. Zásobníky s inovovaným designem mají lepší izolační schopnost a díky využití stratifikačního potrubí dochází k výhodnějšímu rozvrstvení teplot v zásobníku během jeho nabíjení. Společnost vylepšila také kompaktní tepelné čerpadlo Rotex HPSU kompakt.


Produktová řada zásobníků Rotex HybridCube a SaniCube byla pro rok 2013 zásadním způsobem inovována. Kromě modernizovaného designu mají nyní všechny produkty této řady o 5 mm zesílenou izolaci, což přispívá k úspornějšímu provozu. Optimalizován byl také systém napojení potrubí, který umožňuje vyšší průtok vody celou ohřívací soustavou. Teplotně stratifikační potrubí použité u zásobníků HybridCube a SaniCube Solaris zvyšuje účinnost ohřevu vody, a tím uživatelům dále snižuje finanční náklady na teplou vodu.

Výhodou zásobníků teplé vody Rotex je velká tloušťka izolace při zachování celkově kompaktních rozměrů celého zařízení. To spolu se stratifikačním potrubím, které pomáhá lépe teplotně rozvrstvovat vodu v zásobníku, v konečném důsledku snižuje náklady na ohřev teplé vody,“ sdělil Karel Vlach, obchodní ředitel společnosti Enbra, která je výhradním dodavatelem značky Rotex pro český trh. „Výrobce svými inovacemi vychází rovněž vstříc požadavkům zákazníků na co nejjednodušší instalaci. Právě proto byl u zásobníků teplé vody přepracován systém napojení potrubí, zdokonaleno bylo mimo jiné i balení a úchytky pro snadnou přepravu,“ doplnil Vlach.

Nové zásobníky teplé vody Rotex jsou navrženy tak, aby během svého provozu nevyžadovaly žádnou údržbu. Výjimkou je pouze nutnost monitorování hladiny vody v zásobníku. Zásobník Rotex SaniCube Solaris je speciálně připraven pro instalaci do solárního systému ohřevu teplé vody. Zařízení HybridCube je pak určeno pro využití tepelného čerpadla. Obě zařízení jsou k dispozici v beztlakové i tlakové verzi voda/glykol.

Inovováno bylo také kompaktní tepelné čerpadlo Rotex HPSU kompakt. Optimalizací konstrukce prošel zejména jeho zásobník, u nějž byla zesílena izolace. Tepelné čerpadlo se zásobníkem teplé vody je možné připojit na externí zdroj energie, jako je například solární systém ohřevu vody. Při modernizaci je možné zařízení HPSU kompakt integrovat do stávající otopné soustavy a tu pak využívat jako doplňkový (bivalentní) zdroj tepla. Redukovány byly ztráty ohřáté vody na expanzních ventilech, což může snížit spotřebu teplé vody v domácnosti až o 1,5 %.

Tepelná čerpadla Rotex jsou nyní připravena pro integraci do chytrých energetických sítí, tzv. smartgrids, které umožňují lépe řídit a optimalizovat energetickou spotřebu domácností. Podobně jako všechna ostatní tepelná čerpadla Rotex i model HPSU kompakt má certifikát European Quality Label for Heat Pumps, který je zárukou kvality a dodržení všech deklarovaných technických parametrů.

„Díky preciznímu zpracování a kvalitním materiálům mohou kompaktní tepelná čerpadla Rotex připravovat teplou vodu o nižších teplotách při zachování všech přísných hygienických norem. Mohou tak pracovat v energeticky nejvýhodnějším režimu, protože není nutné vodu zbytečně příliš ohřívat,“ popisuje výhody Karel Vlach, obchodní ředitel společnosti Enbra, která se zabývá prodejem, instalací a servisem tepelných čerpadel. „Zlepšeny byly navíc i funkce pro řízení chodu venkovní jednotky. Tepelné čerpadlo tak lépe reaguje na aktuální potřebu tepla domácnosti, a tím šetří náklady na provoz,“ dodal Vlach.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií