Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Solární systém: Alternativní zdroj v praxi

20. 05. 2011 | Tisková zpráva


Příroda pracuje se sluneční energií už po tisíciletí. Pomocí moderních technických zařízení dokážeme dopadající energii využívat i v domácnostech a průmyslových objektech. Solární systémy tak mohou být určeny pro přípravu teplé vody i podporovat vytápění.

V České republice je průměrná intenzita slunečního záření odhadována na 950 – 1340 kW/m2  za rok, její poloha je tedy vhodná pro využití tohoto druhu energie. K efektivnímu využití sluneční energie se doporučuje splnění několika podmínek. Především musí být konstrukce dostatečně pevná, aby spolehlivě odolávala všem přírodním vlivům (vítr, krupobití, sníh). Kolektor by měl být co nejblíže místu spotřeby ohřáté vody z důvodu omezení tepelných ztrát v rozvodném potrubí. Přívodní potrubí pak musí být opatřena speciální tepelnou izolací pro solární systémy.

"Dva kolektory pokryjí náklady na ohřev vody až z 65 %."

Nejvhodnější je natočení kolektorů směrem k jihu nebo jihozápadu. Tak se nejlépe využije intenzita slunečního záření. V případě ideálního sklonu dopadá sluneční záření kolmo na jeho plochu. Optimální odklon kolektoru od vodorovné roviny pro celoroční užívání je přibližně 40°. Pro sezónní systémy v letním provozu je vhodné volit úhel odklonu menší. Příkladem mohou být instalované sestavy se solárními kolektory TopSon.

Již při instalaci dvou slunečních kolektorů pokryjete náklady na ohřev vody až z 65 %. Návratnost investice je závislá podle spotřeby vody a také typu a ceny energie, která byla původně pro ohřev vody využívána. Nezanedbatelná je i úspora paliv a snížení emisí CO2. Jelikož je životnost kolektorů počítána na cca 25 - 30 let a za sluneční energii nemusíte nikomu platit, investice do solárních systémů se určitě vyplatí. Přechodem na obnovitelné zdroje a energeticky úsporné technologie přispíváte k zachování životního prostředí pro příští generace.


Schéma solárního systému pro přípravu teplé vody, který přináší úsporu nákladů až 65 % na přípravu teplé vody: solární sestava TopSon se solárním zásobníkem SEM-2, dle volby solárního modulu je možné i rozšíření o bazénový ohřev. Solární systém je ideální doplnit kondenzačním kotlem, což přináší až 20 % úspor nákladů na vytápění.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií