Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Slunce v noci: Nový systém pro uskladnění sluneční energie

01. 06. 2011 | Tisková zpráva


První kompletní systém pro budoucnost – fotovoltaický systém s funkcí zálohování energie.

  • Uložení až 13,2 kWh energie pro čtyřčlennou domácnost
  • Integrovaný 5,5kW stringový měnič s inteligentním systémem energetického managementu
  • Systémy Conergy Complete spolu se systémém ukládání energie pokryjí až 80% spotřeby
  • Technologie s dlouhou životností: Lithium-ion baterie vydrží třikrát déle než olověné akumulátory

Společnost Conergy se sídlem v Hamburku představí na veletrhu Intersolar v Mnichově své řešení ukládání energie. Jde o vysoce vysoce účinný integrovaný systém stringového střídače s energetickým managementem založený na lithium-ion bateriích, stejných jako se používají v nejmodernějších elektromobilech. Výkon systému 5,5kW a kapacita baterií až 13,2kWh jsou navrženy pro využití čtyřčlennou domácností. Zařízení o velikosti lednice váží 220 kilogramů.

Energie ze slunce v noci

Dosud mohli majitelé fotovoltaických instalací využívat elektrickou energii ze Slunce pouze v okamžiku kdy byla vyrobena a přebytky museli pouštět do rozvodné sítě. Od příštího roku, kdy bude systém k dispozici na trhu, bude možno tuto zelenou energii využívat i v noci. „V budoucnu budou zákazníci využívat sluneční svit i večer či v noci, dávno po západu Slunce“, říká Eike Frühbrodt, produktový manažer Conergy. „Tento systém budoucnosti je obvzvláště zajímavý pro instalace, které využívají energii z fotovoltaiky pro vlastní spotřebu – zvláště pro lidi kteří pracují přes den mimo domov“. Zákazníci se tak „zelenou“ cestou osvobodí od závislosti na růstu ceny energie na trhu.

Pokrytí až 80% vlastní spotřeby

Majitelé fotovoltaických instalací budou schopni díky tomuto systému pokrýt až 80% roční spotřeby svých domácností. Za slunných letních dnů to může být i 100%. Tato čísla znamenají dosud nevídaný nárust vlastní spotřeby. Díky dlouhé životnosti lithium-ion baterií ja platnost těchto hodnot pro celé období životnosti instalace.

Trvanlivé, lehké lithium-ion baterie

Výhodou použitých baterií v porovnání s tradičními olověnými akumulátory je jejich vyšší kapacita, energetická hustota, nízká hmotnost a především jejich dlouhá životnost. Vysoké špičky a extrémní zatížení akumulátoru by v případě klasických olověných akumulátoru způsobilo jejich velice malou životnost. „Typický olověný akumulátor má životnost 2000 cyklů“ říká Eike Frühbrodt. „Oproti tomu lithium-ion vydrží okolo 7000 kompletních cyklů, což pro instalaci představuje více než 20 let, podobně jako u fotovoltaického modulu. Lithium-ion baterie mají také o 50-80% nižší hodnotu samovybíjení a o hodně vyšší účinnost cyklu, což znamená menší ztráty a více energie pro uživatele.”

85% účinnost - až o 25% vyšší účinnost oproti konkurenčním systémům

V kombinaci s integrovaným měničem dosahuje systém účinnosti 85%, což je až o 25% více než dosahují jiné systémy na trhu. Těchto hodnot je dosaženo zčásti použitím lithium-ion baterií s vysokou efektivitou, ale také nižšími ztátami při konverzi. Baterie jsou nabíjeny přímo ze stejnosměrného vedení střídače, což znamená eliminaci ztrát při převodech. Hodně jiných současných systémů před vlastním nabitím baterií energi dvakrát mění – ze stejnosměrné na střídavou a pak opět na stejnosměrnou do baterií.

V kombinaci se dvěmi novými montážními systémy pro šikmé střechy (integrovaný Conergy Complete 200 a nástřešní Conergy Complete 300) jde o první kompletní řešení poskytující možnost využívat sluneční energii uprostřed noci.

 

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Sluncevalentin05. 06. 2011 17:39
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií