Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Rekordní návštěvy u větrných elektráren

14. 06. 2011 | Tisková zpráva


Více než 3 000 návštěvníků si v sobotu nenechaly ujít již tradiční Den otevřených dveří u větrných elektráren na celém území České republiky. V rámci oslav Mezinárodního dne větru pořádala akci Česká společnost pro větrnou energii (ČSVE).

Větrné elektrárny vzbudily pozitivní reakce

Krásného počasí využily tisíce lidí k návštěvě moderních větrných elektráren, které se zpřístupnily na celkem 16 lokalitách. Už šestý rok za sebou měli lidé možnost posoudit, jak daleko se posunula ekologická výroba elektřiny z větru. Informační brožury, balónky, skládačku větrníku, ale především silné zážitky – to všechno si lidé odnášeli po celou sobotu z lokalit, kde byly otevřené dveře elektráren. Zpestřením byly i ukázky práce leteckých modelářů nebo soutěže o ceny.

Zaznamenali jsme pozitivní reakce a to dokonce i od příznivců jaderné energetiky, kteří se přišli k elektrárnám podívat,“ komentoval akci Michal Janeček, předseda ČSVE. „Vesměs všichni návštěvníci vítali formu energetického mixu s důležitým podílem obnovitelných zdrojů. Vítr považují za velmi vhodný zdroj výroby energie a není důvod jej nevyužívat i v České republice.“

"Větrníky" nikoho neruší

Velké procento návštěvníků tvořili lidé z přímého okolí větrných elektráren. Sami oznamovali, že je elektrárna nijak neruší ani hlukem ani svojí vizáží, naopak, že ji berou jako orientační bod  při vycházkách a vyjížďkách na kole. Ti, kteří bydlí nejblíže, dokonce hrdě říkali, že jí mají rádi a že je elektrárna jejich.

Větrníky nám před téměř dvěma roky vyrostly doslova za kopcem a neskrývám, že jsme z nich tehdy příliš nadšeni nebyli. Dnes se dá říci, že člověk zaznamená jen vzdálený pohyb vrtulí. Podobně to vidí i naši sousedi,“ svěřila se rodina z blízké obce, která dorazila k  elektrárnám u Věžnice na Vysočině.

Větrné elektrárny: Nejbezpečnější a nejlevnější zdroj energie

S letošní akcí jsme velmi spokojeni, názory většiny návštěvníků jen potvrzují nedávný průzkum veřejného mínění společnosti Factum, že větrné elektrárny jsou českou společností hodnoceny jako nejbezpečnější a hlavně nejlevnější zdroj energie. Stejně také návštěvníci souhlasí s tím, že větrné elektrárny by se měkly využívat v daleko větším měřítku,“ shrnul předseda České společnosti pro větrnou energii Michal Janeček.

Za poslední rok přibyly na území ČR větrné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu pouhých 20 MW. ČSVE přesto věří, že plán ČR mít ve větru instalováno více než 750 MW do roku 2020, bude splněn.

Více informací o Dni otevřených dveří i větrné energii na stránkách www.csve.cz

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií