Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Reakce iniciativy Šance pro budovy na návrhy Hnutí Duha

25. 02. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Centrum pasivního domu a Česká rada pro šetrné budovy v rámci své iniciativy Šance pro budovy podporují návrhy, se kterými nedávno přišlo Hnutí Duha.

Petr Vogel, předseda představenstva České rady pro šetrné budovy řekl:
Ekonom Miroslav Zámečník pro nás spočetl podobná čísla, jakými disponuje Hnutí Duha. Úsporné novostavby a renovace domů jsou sázkou na jistotu proti rostoucím cenám energie. Závislost je přitom exponenciální, takže při cenovém šoku by přínosy pro společnost byly v řádu triliónů korun. Je zkrátka lepší být připraven. Navíc technologie pro rodinné a bytové domy v pasivním standardu již dnes nejsou nijak nedostupné.“

Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu řekl:
Kam jinam by měl stát investovat výnosy z aukcí povolenek znečišťovatelům, než do úsporných budov, ať již v podobě bytových domů, škol či nemocnic? Je to win-win strategie. Stát sníží svou závislost na nejistých dodávkách plynu a uhlí a lidé získají kvalitnější a levnější bydlení. Samozřejmě se nemusí jednat pouze o dotace. Stát může podporu poskytnout i jinými způsoby, například odečtem z daní nebo podporou hypoték pouze při dosažení určitého energetického standardu.“

O iniciativě Šance pro budovy

Iniciativa Šance pro budovy je aktivitou asociací Česká rada pro šetrné budovy a Centrum pasivního domu, které zastupují přes 100 významných společností v oboru stavebnictví a finančních služeb.

Více informací lze získat na www.sanceprobudovy.cz.

O Centru pasivního domu

Centrum pasivního domu je neziskovým sdružením právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů. Členy sdružení jsou jako podporující členové architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů i prvků a všichni ostatní odborníci se zájmem o pasivní domy.

Více informací lze získat na www.pasivnidomy.cz.

O České radě pro šetrné budovy

Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC – Czech Green Building Council) byla založena 15. září 2009 v Praze. Je neziskovou organizací, která sdružuje více než 60 společností a také některé veřejné a státní instituce z různých sektorů ekonomiky s vazbou na trh s nemovitostmi a stavební průmysl. CZGBC je obdobou úspěšných Green Building Councils v jiných zemích. Ty působí již například ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Maďarsku, USA, Austrálii, Japonsku a Indii.

Posláním Rady je podněcovat trh k přeměně způsobů, jakými jsou budovy a urbanistické celky navrhovány, vystavěny, renovovány a provozovány, aby pomohla vytvořit zdravé, prosperující, environmentálně i společensky ohleduplně vystavěné prostředí, které zvyšuje kvalitu života.

Více informací lze získat na www.czgbc.org.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií