Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Půjde ministr Kuba proti Ústavnímu soudu?

10. 07. 2012 | Julie Kalodová


Reakce na prohlášení ministra průmyslu Martina Kuby ve věci solární daně. Ministr Kuba pro Lidové noviny uvedl, že „Co se týká již postavených elektráren, měli bychom diskutovat o prodloužení solární daně. Máme na to zbytek letošního roku i začátek příštího.“

Pokud by se ministerstvo průmyslu rozhodlo prosadit prodloužení takzvané solární daně, pak by se dostalo do rozporu s názorem Ústavního soudu, který při svém rozhodnutí o solární dani konstatoval, že základním měřítkem je zachování patnáctileté návratnosti vložené investice. Ústavní soud by měl tak změnu legislativy, která by prodlužovala daň i po roce 2013, automaticky zrušit.
 
„Už samotný zpětný zásah do stability právního prostředí, narušení garance návratnosti investic a rovnosti před zákonem může vybudovat nebezpečný precedent, který pak bude moci některá příští vláda zneužít u jakéhokoliv podnikatelského sektoru nebo finančního produktu pro občany. Zdá se, že ministr průmyslu bezostyšně přemýšlí dokonce o prohloubení této nedůvěry ve stát,“ říká Pavel Šich, předseda Aliance pro energetickou soběstačnost.

Využití potenciálu obnovitelné energetiky pak může pomoci Česku nastartovat moderní ekonomiku nezávislou na uhelné nebo atomové energetice. Ministr průmyslu svými prohlášeními nejen obnovitelnému průmyslu vzkazuje, že může zapomenout na stabilní podnikatelské prostředí, které by vytvořilo desítky tisíc pracovních míst, srazilo znečištění ovzduší a snížilo spotřebu fosilních paliv,“ říká Martin Sedlák, výkonný ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií