Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Publikace: Energeticky úsporné osvětlování v domácnostech

13. 12. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Osvětlení představuje nezanedbatelný podíl na celkové spotřebě elektrické energie domácností. Když nepočítáme energii na topení a ohřev teplé vody, je to až 15 %. Zároveň také osvětlení představuje relativně jednoduchý a rychlý způsob, jak snížit spotřebu energie, a tím také snížit rodinné výdaje.

S úsporným osvětlením domácnosti poradí publikace od SEVEn

Klasická žárovka přemění 92 % elektrické energie na teplo a jen 8 % na světlo. V současné době však již existuje dostatek vhodných, efektivních náhrad klasické žárovky. Klasickou žárovku lze tedy velmi snadno vyměnit za úspornější zdroje, které budou šetrnější jak k životnímu prostředí, tak k peněžence spotřebitelů.

Vydaná publikace o možnostech úsporného osvětlení domácnosti reaguje na diskusi, kterou vyvolal tzv. zákaz obyčejných žárovek. V publikaci tak, doufáme, čtenáři najdou odpovědi na hlavní diskutované otázky a nejasnosti, které tzv. zákaz klasických žárovek doprovázely a doprovází.

Publikace přináší přehled:

  • o tom, co vlastně přesně tzv. zákaz klasických žárovek znamená,
  • o energeticky úsporných, kvalitních a vhodných alternativách ke klasické žárovce,
  • o tom, jak úsporné osvětlení vybírat, a to i s ohledem na jeho umístění v domácnosti,
  • o tom, co dělat, když světelné zdroje doslouží,
  • odpovědi na otázky, na které se nejčastěji spotřebitelé v této souvislosti ptají.

Doufáme, že v této publikaci naleznete všechny potřebné informace o úsporném osvětlení.

Publikace vznikla ve spolupráci s Pražskou energetikou, a. s., časopisem Světlo a společností Ekolamp s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Státního programu na podporu úspor energie Efekt 2010.

Publikace je zdarma k dispozici v SEVEn, Středisku pro efektivní využívání energie, o.p.s., Americká 17, Praha 2 nebo ke stažení na http://www.uspornespotrebice.cz/novinky/publikace-osvetleni/.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií