Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Projekt Bioškoly a pozvánka na tiskovou konferenci

04. 10. 2011 | Tisková zpráva


  • Finále projektu Bioškoly patří vedle už pravidelného vaření z biosurovin exkurzím na ekofarmy a školním biojarmarkům
  • Přínos i otázky shrne celostátní konference

Tento školní rok ukáže, nakolik se podařilo založit inspirativní systém zavádění biopotravin do školních jídelen.

S rozjíždějícím se novým školním rokem vstupuje do závěrečné fáze projekt „Bioškoly - zavádění biopotravin do škol a předškolních zařízení,“ vyhlášený Ministerstvem zemědělství ČR a naplňovaný od podzimu 2009 společností Country Life.

Na konec minulého a na začátek tohoto školního roku nabídli aktéři projektu dětem, rodičům i pedagogům poslední kolekci výletů k ekozemědělcům i malých  biojarmarků přímo ve školách. Těch, kteří jí využívají, oproti minulému roku přibylo. Některé ze zhruba čtyřicítky spolupracujících škol a školek se tak chopily šance  poznat blíže ty, kdož se na dodávkách „biopotravin  na klíč“ pro jejich jídelny podílejí či podílet mohou.
 
V minulých dnech tak například podnikla základní škola Elijáš z Prahy 4 exkurzi do historické vesnice s bylinnými biozahradami spol. Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem, mateřská škola PR0 FAMILY a jesle PR0 JESLE z Prahy 9 na ekofarmu Košík na Nymbursku a mateřinka Lednáček z Hýskova navštívila biopekárnu společnosti Country Life v Nenačovicích u Berouna.

Country Life, přední český výrobce a distributor zdravé výživy a potravin v biokvalitě, tak spolu s občanským sdružením PRO-BIOliga jako projektovým partnerem pokračují v naplňování záměru dodávat produkty ekofarem nejméně 20 školním stravovnám ve čtyřech krajích (Středočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském a v Praze). Nejvíce jídelen nyní spolupracuje v hlavním městě (na 25) a Středočeském kraji (11). Jejich průběžně aktualizovaný seznam lze najít na portále projektu www.bioskoly.cz, stejně jako informační materiály s argumenty a radami pro školy, rodiče, ekozemědělce i výrobce a zpracovatele biopotravin, kteří by se na zavádění biostravy pro školáky chtěli podílet. Tyto letáky a brožury se široce distribuují mezi školská zařízení i při kontaktních akcích s veřejností.

Portál avizuje též vybrané akce - od kurzů vaření z biopotravin přes semináře a besedy po zmíněné exkurze. „Uspořádáno jich společně bylo již na 40 a chystané říjnové školní biojarmarky už budou opravdu poslední,“ zdůrazňuje Karel Merhaut, tiskový mluvčí projektu Bioškoly. „Všichni, kdo by se chtěli na místě přesvědčit, jak mohou takové, celkem jednoduché, kontaktní akce přispět k naší myšlence všude, kde BIO pro děti rovněž chtějí, by si je neměli nechat ujít. Školy tu mohou získat přímé přátelské kontakty s těmi, kdo jim potraviny produkované ohleduplně k přírodě, zvířatům i krajině mohou dodávat, posiluje se i jejich důvěra v odpovědnost takového hospodaření, v jeho kontrolu a tím i v kvalitu všeho, co touto cestou dětem ekofarmáři nabízejí.“

Pro nejbližší dny jsou v kalendáři projektu plánovány školní biojarmarky:

  • v Říčanech u Prahy, 13. října, 12.30 h (na MŠ Landie - i pro MŠ Čtyřlístek)
  • v Novém Strašecí na Rakovnicku, 24. října, 12.30 h (na ZŠ Komenského - i pro všechny MŠ ve městě)

Konference

V závěru kalendářního roku pak skončí více než dvouleté úsilí vyhodnocením všech přínosů, problémů i otázek k dořešení, k čemuž by měla 16. listopadu v Praze přispět i velkoryse pojatá celodenní konference všech zúčastněných subjektů s názvem Biopotraviny ve školním stravování“ - aktuální zkušenosti a výhled do budoucna

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií