Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Program POROTHERM Dům se rychle blíží k tisícovce rodinných domů

29. 08. 2011 | Tisková zpráva


  • Program POROTHERM Dům má na svém kontě již 978 rodinných domů
  • Přímá investice do rodinného domů obvykle ve výši do 3 milionů korun
  • Nejčastěji staví lidé ve věku 26 – 38 let a 45 – 55 let

Program výstavby rodinných domů s garancí kvality POROTHERM Dům Wienerberger si připsal na svoje konto k polovině letošního srpna již 978 rodinných domů. V programu je přitom zcela na stavebnících, zda se rozhodnou pro individuální nebo typový projekt. Jedinými podmínkami jsou výstavba z POROTHERMU a realizace stavby jednou z proškolených partnerských stavebních firem.

Program, který začínal v roce 2002 s nabídkou 7 vlastních typových domů, jich dnes nabízí jedenáct. Díky spolupráci s partnery programu by se přitom měl v  blízké budoucnosti podstatně rozrůst počet projektů typových domů, které si stavebníci budou moci pořídit za velmi zajímavých podmínek.

Typový dům Titan
Typový dům Titan

Typové i individuální projekty

Ze současných vlastních typových projektů programu na sebe poutají pozornost například bezbariérový Apollon nebo zajímavě řešený Titan, který díky svému architektonickému pojetí umožňuje výstavbu i v pasivním energetickém standardu.

Stavět je pochopitelně možné i podle jakéhokoli jiného projektu. Velmi oblíbené přitom jsou domy podle typových projektů společnosti G Servis, která je také jedním z partnerů programu. Z celkového počtu 978 domů si je vybralo hned 34 % stavebníků. Dvanáct procent staveb vyrostlo podle typových projektů programu POROTHERM Dům a zbývajících 54 % bylo postaveno podle individuálního či jiného typového projektu.

Hrubá stavba nebo „na klíč“

Stavebníci si mohou vybrat, zda si nechají postavit jen hrubou stavbu, nebo „dům na klíč“. „Zpočátku programu stavby na klíč jednoznačně převažovaly. V současné době je poměr domů na klíč vzhledem k domům, které vznikají za pomoci stavební firmy s tím, že majitel následně kombinuje a organizuje činnost dalších subdodavatelů přibližně 60:40,“ uvádí Roman Šulista, vedoucí programu POROTHERM Dům.

Typový dům Apollon
Typový dům Apollon

Bydlení do 3 milionů korun

Stavebníci pořizující si svoje bydlení v rámci programu přitom měli nejvíce zájem o rodinné domy do 3 milionů korun. „Pochopitelně se jedná o cenu bez pozemku a nákladů na úpravu okolí, případně pořízení plotu,“ doplňuje Šulista. Podle údajů programu mají stavebníci zájem především o typové projekty. Více než 80 % staveb je přitom řešeno pomocí hypotéky nebo překlenovacího úvěru ze stavebního spoření.

Staví lidé ve věku 26 – 38 let a 45 – 55 let

Z hlediska typů realizovaných domů je velký zájem o bungalovy. „Mnozí stavebníci ale poté, co zváží ekonomičnost výstavby a provozu domu, se rozhodnou pro změnu projektu a pořídí si raději bydlení s obytným podkrovím,“ vysvětluje Šulista. Z pohledu věkového rozložení dominují v programu dvě významné věkové skupiny: lidé ve věku 26-38 let, kteří s ohledem na ekonomičnost nákladů na obestavěný prostor preferují dvoupodlažní domy a potom lidé ve věku 45-55 let. Ti již obvykle upřednostňují jednopodlažní dům. Obě skupiny jsou přibližně stejně početné a tvoří dohromady 72 % stavebníků.

Typový dům Titan
Typový dům Titan

Kvalitní a rychlá výstavba

Přestože již od počátku byla krédem programu kvalitní a rychlá výstavba, moderní technologie vše posunuly ještě o příčku výše. V současnosti se staví především z broušených cihel, ať již na tenkovrstvou maltu nebo na pěnu. „Rychlost zdění je markantní zejména při použití zdicí pěny DRYFIX,“ popisuje Šulista, „na dokončené základové desce lze touto technologií zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domku do týdne.“ Stavebníci se přitom nemusí obávat, že by rychlost stavby byla na úkor kvality. Všechny partnerské stavební firmy jsou pravidelně proškolovány a každá dokončená stavba vždy projde kontrolou kvality nezávislým kontrolním orgánem. 

Více informací o programu POROTHERM Dům Wienerberger najdete na www.porothermdum.cz.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií