Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Přichází nový odborný časopis Energeticky soběstačné budovy

09. 12. 2011 | Tisková zpráva


Česká rada pro šetrné budovy, společně s asociacemi ČKAIT, Centrum pasivního domu a vydavatelem EXPO DATA, zakládá nový odborný časopis Energeticky soběstačné budovy. Pilotní číslo je již hotovo a nyní ho předkládáme odborné i laické veřejnosti.

Je mi ctí, že Česká rada pro šetrné budovy stojí u zrodu tohoto nového odborného média, které myslím přichází ve velmi správnou chvíli,“ říká předseda Rady Petr Vogel a dodává: „Problematika energetiky budov totiž patří k nejžhavějším legislativním i technickým tématům této doby a je více než pravděpodobné, že – alespoň vzhledem k naší generaci – jím už také zůstane.“

Cílem titulu Energeticky soběstačné budovy je vytvořit unikátní informační platformu sjednocující oblast energeticky šetrného stavění, tedy oblast, která je v současných odborných periodicích popisována buď chaoticky, nebo neodborně, nebo jednostranně. Česká rada pro šetrné budovy bude ovšem ve svých textech v časopisu zdůrazňovat nejen optimální energetiku budov, ale také jejich komplexní šetrnost k životnímu prostředí. Cílové skupiny titulu jsou investoři, developeři, projektanti, dodavatelé i uživatelé staveb. Jim by měl být časopis praktickým průvodcem po klíčových trendech současného i budoucího stavebnictví a užívání staveb.

Titul je unikátní svou univerzálností. Ke čtenářům se bude v prvním řádném ročníku 2012 dostávat jako elektronický interaktivní magazín, jako tištěný časopis, a také jako aplikace na „chytré“ telefony a tablety. Periodicita časopisu bude čtvrtletní

Energeticky soběstačné budovy – z obsahu pilotního čísla:

  • Pasivní a nulové budovy na společné cestě
  • Stavba City Green Court v Praze a CO2
  • Požadavky na tepelné izolace podle ČSN 73 0540-2:2011
  • Skla s povlakem ve stavebnictví
  • Připravovaná novela zákona o hospodaření energií

Vybraní autoři publikující v pilotním čísle:

  • Ing. Václav Knor, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
  • Prof. Ing. František Hrdlička, CSc., děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze
  • Prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., Fakulta stavební ČVUT v Praze
  • Ing. arch. Jan Praisler, Aleš Brotánek, AB ateliér
  • Environmentální tým společnosti Skanska a tým společnosti AGC Glass Europe

Online odkaz na plnou verzi pilotního čísla:  http://esb.zeen.cz/pilot/

Co je Česká rada pro šetrné budovy

Rada byla založena 15. září 2009. Jejím cílem je podnítit trh, vzdělávání a změny v legislativě k vytvoření prostředí pro kvalitní stavby, které jsou zároveň ekonomicky ziskové i šetrné k životnímu prostředí. Komplexní šetrnost budov zahrnuje zejména finanční úspory, rozumné využívání zdrojů, ohledy na životní prostředí a citlivý přístup k lidskému zdraví. V současné době Radu tvoří přes 90 firem z celého spektra stavebního byznysu. Statut Rady je neziskový. K zemím, kde již podobné instituce působí, patří například Velká Británie, Francie, Německo, Polsko, USA nebo Indie. Rady působí již ve více než 80 zemích světa.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií