Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Požáru odolné materiály FERMACELL v jedné z hlavních rolí velkofilmu Drážďany

22. 11. 2011 | Tisková zpráva


Možná jste viděli nebo někdy uvidíte TV romantické válečné drama „Dresden“, které v roce 2006 pro ZDF natočila německá společnost teamWorx Television & Film GmbH, určitě ale nevíte, že kulisy drážďanských staveb z roku 1945 byly vyráběny z materiálů FERMACELL!

 

Jak se to stalo? Zástupci produkce z teamWorx hledali pro kulisy takovou stavební technologii, která dokáže splnit požární zatížení 3x5 minut natáčení bez výraznějšího poškození materiálu a konstrukce. Navíc to měly být materiály, které budou cenově dostupné (každá TV a filmová produkce šetří!) a které umožní rychlou a historicky věrnou realizaci kulis historických domů v Drážďanech. Objekty se musely nejen rychle postavit, ale použité materiály musely umožnit i zpracování fasádních detailů. Nejdříve filmaři používali jiné materiály, ty však uvedeným požárním požadavkům nevyhověly. Po úspěšných pokusech s našimi materiály nechala v Oberhasenu produkce teamWorx celé kulisy vybudovat s FERMACELLem na bázi dřevěné konstrukce.

 

Pokud vás zajímá příběh filmu, tak je o dvou mladých lidech, kteří stáli na opačných stranách, kteří však přesto k sobě dokázali najít cestu. Romantický vztah se odehrává na pozadí nejstrašnějšího náletu 2. světové války – mezi 13. a 15. únorem 1945 se britskému a americkému letectvu podařilo během tří strategicky naplánovaných náletů srovnat město se zemí. V době před samotným náletem je sestřeleno britské průzkumné letadlo, zraněnému pilotovi Robertovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna. Nálet má začít již za několik málo hodin …

 

Ve filmu je skvěle a mimořádně působivě zachycen celý nálet na město, snímek určitě stojí – a nejen kvůli odolnosti materiálů FERMACELL – zato vidět!

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií