Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

POROTHERM se zelenou energií z pilin

18. 01. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Vysoké úspory energie a k tomu ekologický přístup k přírodě nabízí značka cihel POROTHERM. A to díky pilinám, které se při výrobě cihel přidávají do výrobní směsi. Právě piliny totiž dokáží zlepšit tepelně-izolační vlastnosti cihel, což stavebníkům umožňuje ušetřit část nákladů na topení po celou dobu životnosti domu. Spolu s tím piliny coby obnovitelný zdroj energie snižují nároky na množství zemního plynu potřebného pro samotný výpal cihel. Zemní plyn byl přitom také zvolen s ohledem na přírodu.

Ve speciální směsi hlín, z níž se cihly vyrábějí, tvoří podíl přidávaných pilin přibližně 25 % z objemu. Při výpalu piliny vyhoří a uvnitř cihelné masy vzniknou na jejich místě typické miniaturní dutinky. V nich zůstane uzavřen suchý vzduch, který se chová jako velmi dobrý izolant. Díky tomu se snižuje tepelná vodivost cihelného materiálu a podstatně se omezí úniky tepla zdivem

Pouze jemné piliny

Do výrobní směsi se přidávají piliny vzniklé při výrobě řeziva. Protože důležitou roli hraje jejich stejná velikost, prosívají se na speciálním velmi jemném sítu. Tím se zaručí vznik stejnoměrných pórů u všech typů cihel POROTHERM. Piliny jsou přitom do směsi přidávány v takovém množství, aby vznikl vyvážený vztah mezi požadavky na pevnost výrobku, tepelně-izolační vlastnosti a řízení procesu vypalování.

Postup ověřený historií

Piliny však nejsou jen záležitostí dneška. Do cihel se přidávaly i v minulosti. „Různé příměsi, k nimž patřila i sláma, plevy a seno do cihel používali již naši pradědové,“ uvádí ing. Hynek Stančík, technolog společnosti Wienerberger. „Tehdy však sloužily především jako prevence proti vzniku prasklin při sušení výrobků. Až později se zjistilo, že dokáží významně přispět ke zlepšení tepelně-izolačních vlastností zdiva.“ I sama značka POROTHERM je přitom odvozena od pojmu „porozit material“, tedy i pilin, které dnes tvoří nedílnou složku těchto cihel.

Moderní desetibojař

Cihly POROTHERM však nelze s jejich historickými předchůdkyněmi srovnávat. Vyrábějí se sice ze stejných materiálů jako v minulosti, ale technologiemi, které prošly zásadní proměnou. Díky tomu vstupují do procesu výroby jak mnohem kvalitněji připravené vstupní suroviny, tak je neporovnatelně kvalitnější i finální produkt. Před uvedením na trh se veškeré výrobky vždy pečlivě a náročně testují. „POROTHERM lze přirovnat k modernímu desetibojaři,“ doplňuje Stančík. Jak dodává, sice nezíská prvenství v některých disciplínách, ale v součtu všech je adeptem na vítěze.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií