Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti

06. 04. 2012 | Tisková zpráva


Plánujete nové a nízkonákladové bydlení, neradi riskujete a sázíte na doporučení odborníků? Jestliže ano, je pro vás projekt multi-komfortního domu GS PASIV 2 od společnosti G SERVIS tím nejlepším řešením, neboť sbírá nejen ocenění odborné veřejnosti, ale pochvalují si ho také jeho obyvatelé.

Rodinný dům GS PASIV 2 se stal zaslouženě v loňském roce držitelem prestižního titulu TOP DŮM v kategorii domů pasivního energetického standardu. Ocenění mu udělila odborná porota, která kladla vysoké nároky ve smyslu užitné hodnoty vybraných domů, jejich architektonického ztvárnění a technických parametrů, přičemž zásadním ohledem byla nízká spotřeba energie.

O velké spokojenosti odborné poroty s rodinným domem GS PASIV 2 svědčí její prohlášení, že je možné projekt domu GS PASIV 2 směle zařadit mezi jednu z nejlepších typových staveb, která splňuje vysoké nároky na úroveň nového domova.

GS PASIV 2 je domem větší velikosti, který se řadí do kategorie domů do 200 m2. Jeho dispozice a architektonické řešení jsou navrženy s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Tento rodinný dům má velice jednoduchý tvar se čtvercovým půdorysem, který je ukrytý pod stanovou střechou s použitím pálené střešní krytiny Tondach. Dům vás na první pohled zaujme kontrastní kombinací dřeva a fasádní omítky. Jeho jižní část je opatřena prosklenými stěnami. Styl objektu budí více městský dojem, avšak dokonale zapadne také do scenérie venkova. Dům se dvěma nadzemními podlažími se hodí spíše pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek.

Na konstrukci domu je použitý systém Porotherm, zateplený kontaktním zateplovacím systémem Isover EPS GreyWall. Stropní konstrukce je tvořena ze systému Porotherm Miako s železobetonovou nadbetonávkou. Schodiště je navrženo jako železobetonový monolit. Okna v domě jsou dřevohliníková a zasklená izolačními trojskly. Hlavním zdrojem energie rodinného domu GS PASIV 2 je tepelné čerpadlo CTC EcoAir od společnosti Regulus, které má akumulační nádrž s elektrickým topným tělesem jako doplňkovým zdrojem energie. Vytápěcí systém je nízkoteplotní s podlahovým topením TOP Heating. Větrání a výměnu vzduchu v domě zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Regulus. S tímto systémem se měrná potřeba tepla na vytápění domu dostává pod 15 kWh/m2/rok. Podrobnější nabídku projektu a informace naleznete na www.vybersidum.cz

Multi-komfortní rodinný dům GS PASIV 2 pochází z nabídky 1000  projektových řešení společnosti G SERVIS, která je již druhé desetiletí předním dodavatelem projektů rodinných domů v ČR. Společnost G SERVIS svým zákazníkům dodává kompletní dokumentaci pro provedení stavby, včetně všech řemesel, a dokáže zpracovat všechny vaše požadavky a úpravy na dům. Zákazníci mohou s projektem domu obdržet i nutnou dokumentaci pro zahájení stavebního řízení, jejíž součástí jsou projekt osazení domu, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií