Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

OKNO: Klíčová součást staveb

03. 02. 2011 | redakce Nazeleno.cz


Před Vánoci vyšla zajímavá kniha autorů Ing. Roman Šubrt, Ing. Zdeňka Petrtyla a Ing. Martina Škopka, PhD. věnovaná otvorovým výplním s názvem OKNO - klíčová součást staveb. Čtenář se v ní na 112 stránkách dočte základní informace o oknech a jejich montáži, které by měl vědět před koupí oken.

Mnoho informací určitě překvapí nejen kupující, ale pravděpodobně i některé projektanty a dodavatelské firmy. Soudíme alespoň podle toho, že jsme se zatím nesetkali s tím, aby požadavky norem, které zde jsou uvedené, některá dodavatelská firma dodržovala.

Co sledovat při výběru okna?

Po přečtení knihy čtenáři pochopí, že při koupi oken se mají zajímat nejen o počet komor či součinitel prostupu tepla celým oknem, ale i o řadu dalších vlastností a funkčních částí.

Čtenář se dočte o rozdílu mezi jednostupňovým dvojitým a dvoustupňovým trojitým těsněním, o zatížení oken větrem a vlivu na těsnost, o ochraně před vloupáním a mnoho dalšího zajímavého.

Nebezpečí výměny oken

Mnoho obyvatel starších domů bude jistě zajímat i nebezpečí výměny oken pro statickou stránku celé stavby, kdy u dřevěných trámových stropů hrozí hniloba, a tím i jejich následný pád. A kdo z nás by se chtěl i s celým bytem či jen pokojem octnout o patro níž? I když by se asi jednalo o lepší variantu, než že by nám na hlavě přistál soused bydlící nad námi.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií