Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Mini komín schovaný ve zdi

23. 11. 2011 | Tisková zpráva


Novinky v sortimentu komínových systémů přináší během podzimu největší tuzemský výrobce cihelných produktů HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Komín MINI, jehož menší rozměry tvarovek jej předurčují k zabudování do vnitřních příček staveb, vyplňuje mezeru na trhu s cihelnými komíny a představuje se i se dvěma dalšími novými systémy METAL a IZOSTAT.

Komín HELUZ MINI lze i dodatečně vestavět

Komín MINI přináší jednoduché řešení pro vnitřní příčky. Svými rozměry 240 x 300 mm odpovídá základním rozměrům vnitřních nosných stěn a příček a může být zabudován přímo do zdi. Oproti jiným systémům tak těleso komínu nevystupuje ze stěny, což značně rozšiřuje možnosti využití vnitřních prostor domu. Samotné cihelné tvarovky zabudované do příček se přitom dají použít také pro rozvody vzduchotechniky a technických zařízení nebo jako odvětrávací komín. Komín MINI je určen pro nízkoteplotní spotřebiče na plynná a kapalná paliva. Je nabízen ve variantě PLAST s plastovou vložkou o průměru 80 nebo 110 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 120 °C nebo ve variantách METAL s nerezovou či IZOSTAT s izostatickou vložkou o průměru 80 a 100 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 200 °C.

Komín HELUZ MINI je určený jak pro novostavby, tak jej lze dodatečně vestavět i do již stojících a zabydlených objektů. Jako všechny komínové systémy firmy HELUZ se i systém HELUZ MINI velmi snadno montuje. Stavebnicové komponenty do sebe přesně zapadají a tak je zajištěna i jejich vzájemná součinnost. Stavba komínu nevyžaduje už žádné další speciální zdicí přípravky. 

Komíny METAL a IZOSTAT: Pro všechny typy spotřebičů

Další podzimní novinkou jsou zmíněné komínové systémy METAL a IZOSTAT, které jsou vhodné pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Díky malé tloušťce komínových vložek se vyznačují velmi malou akumulací tepla, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu.

Systém METAL s nerezovou vložkou je univerzálním systémem použitelným pro atmosférický, přetlakový a i vysokopřetlakový provoz. Nerezové vložky, které jsou dodávány o tloušťce 0,6 nebo 1 mm, jsou podstatně lehčí než jiné materiály, kyselinovzdorné, nenasákavé a vysoce odolné, proto nedochází vlivem velkého výkyvu teplot k jejich popraskání. Velkou výhodou také je, že se komín může po vystavění okamžitě začít používat a nemusí se čekat na vytvrdnutí spojovacího tmelu.

Systém IZOSTAT je použitelný nejen pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin, ale i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Svou konstrukcí zároveň umožňuje odvod spalin i přívod vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým tělesem. Izostatická vložka nové generace, vyráběná nejmodernější technologií, dobře odolává velkým teplotním změnám, kyselinám a je vysoce odolná proti korozi, nevadí jí ani přímý kontakt s plamenem. Díky své téměř nulové nasákavosti je vhodná jak pro suchý, tak i pro mokrý provoz. Hrdlové spojení izostatických vložek společně se spárovací hmotou nebo žáruvzdorným silikonem zajišťuje vynikající těsnost systému. Nadstřešní část komínového systému HELUZ IZOSTAT je díky velkému množství variant ukončení pak možné dokonale sladit s domem.

Všechny produkty budou během podzimu k dispozici i pro slovenský trh.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií