Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Mezinárodní konference Beton v architektuře na ARCH FOR PEOPLE

30. 08. 2011 | Tisková zpráva


V rámci letošního festivalu ARCH FOR PEOPLE se 7. září 2011 na půdě nové budovy Fakulty architektury pražského ČVUT uskuteční konference pro odbornou veřejnost s tématem beton a jeho využití v současné architektonické tvorbě. Celodenní program přednášek si klade za cíl demonstrovat možnosti využití betonu s ohledem na trend trvale udržitelného rozvoje.  Pohledový beton je v poslední době atraktivní, což dokazují nejen zahraniční realizace, ale i fakt, že dvě poslední ocenění Grand Prix architektů získaly stavby, jež charakterizovalo jeho dominantní využití. 

Své příspěvky k tématu odprezentují tuzemští a zahraniční odborníci a seznámí návštěvníky konference s technologickými trendy v provádění staveb a konstrukcí a možnostmi ztvárnění pohledového betonu. Praktický pohled na navrhování a realizaci betonových staveb představí zástupci architektonických studií.


Národní technická knihovna v Praze, PROJEKTIL architekti, 2009 Grand Prix 2010. Foto Jaroslav Sládeček (earch.cz)

Na téma vnímání betonu u nás a předsudky vůči jeho používání uvede konferenci svým vstupem šéfredaktorka odborného časopisu BETON TKS Jana Margoldová. Dále se v dopoledním bloku můžeme těšit na přední české architekty Romana Brychtu z PROJEKTIL ARCHITEKTI Antonína Nováka z atelieru DRNH, kteří představí tvorbu svých atelierů se zaměřením na nedávno realizované stavby z betonu. Jedná se zejména o Národní technickou knihovnu od PROJEKTILu a krytý plavecký bazén v Litomyšli od DRNH. Účast na konferenci potvrdil také Davide Zampini ze Švýcarska, ředitel celosvětové centrály pro technologii a inovace CEMEX a vrcholný vývojový manažer produktů a konstrukcí na bázi betonu. Zástupkyně firmy RECKLI, Iveta Heczková, bude přednášet o strukturních matricích, s jejichž pomocí lze tvarovat a výtvarně pojednávat plochu pohledového betonu.

Po polední občerstvovací pauze pokračuje Václav Jandáček, který promluví o betonu z pohledu statika. Je nám velkým potěšením na konferenci přivítat Juttu Telivuo, finskou architektku, jejíž vstup se bude týkat používání a technologie grafického betonu.  Odpoledne vystoupí také Petr Burian z pražské architektonické kanceláře DaM, který promluví o realizaci nového bytového domu na Petrském náměstí, oceněného Grand Prix 2011.

Vyvrcholením konference bude přednáška španělského architekta Felipe Artengo Rufina z atelieru AMP arquitectos. Felipe Artengo Rufino představí tvorbu AMP rquitectos, sestávající převážně ze staveb z pohledového betonu, jakožto ideálního materiálu pro odolnou a kaásnou architekturu, zasazenou nejen do prostředí vulkanického ostrova Tenerife, kde AMP arquitectos žijí a pracují.

Celou konferencí bude provázet moderátor Českého rozhlasu David Šťáhlavský.

Vstupenky a více info o programu a o přednášejících na webu ARCH FOR PEOPLE.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií