Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Máte solární elektrárnu? Vydělávejte prodejem elektřiny s E.ON Pomocníkem pro fakturaci

30. 06. 2017 | Komerční sdělení


Služba E.ON Pomocník pro fakturaci ulehčí život majitelům solárních elektráren, kteří prodávají nebo chtějí prodávat přebytky vyrobené elektřiny do distribuční sítě. Díky E.ON Pomocníkovi pro fakturaci už totiž nepotřebují zadávat měsíční výkaz výroby do portálu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Odpadá i složitá manipulace s elektronickým podpisem. Prodávat elektřinu ze solární elektrárny do sítě je tak nyní díky této službě jednodušší.

Při využívání E.ON Pomocníka pro fakturaci nemusejí majitelé fotovoltaických elektráren vlastnit a periodicky obnovovat certifikát pro elektronický podpis. Právě ten byl dosud pro mnoho lidí při prodeji elektřiny do distribuční sítě velkou technologickou překážkou. „Při využití balíčku služeb nám vlastník elektrárny zasílá pouze údaje o výrobě a vše ostatní za něj vyřídíme. Nepotřebuje ani nový kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis, který od 1. října 2017 portál OTE pro zadávání údajů o výrobě vyžaduje,“ popisuje fungování služby Hana Vaňáčová ze společnosti E.ON.

V rámci služby zajistí E.ON veškerou nutnou administrativu, jako je měsíční výkaz výroby a fakturace na portálu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Na provozovateli tak zůstane pouze jednoduchý úkon, kterým je oznámení odečtu měsíční výroby elektřiny. „Prodej přebytků vyrobené elektřiny do distribuční sítě je při využití služby velmi jednoduchý. Příjmy z tohoto prodeje navíc nejsou u malých solárních elektráren považovány za příjmy z podnikání a do výše 30 000 Kč ročně jsou osvobozeny od daně z příjmů,“ doplnila Vaňáčová. Součástí služby jsou také přehledné statistiky o roční výrobě a všech souvisejících příjmech a výdajích.

Podle statistik českého energetického úřadu vyrobily malé fotovoltaické elektrárny s výkonem od 10 kW v loňském roce celkem 91 097 MWh elektrické energie. Vzhledem k jednodušší legislativě a klesající ceně technologií lze očekávat, že počet malých elektráren na střechách rodinných domů poroste. Nahrává tomu i možnost čerpání dotací v rámci programu Nová zelená úsporám, které budou od září ještě rozšířeny o možnost podpory solárních elektráren s vyšším výkonem. Dotace budou navíc poskytovány i na modernizace a zvýšení efektivity stávajících domácích fotovoltaických zdrojů – například na doplnění elektrárny o baterie.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií