Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Lindab: bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců má přednost před honbou za ekonomickými výsledky

12. 08. 2015 | Komerční sdělení


V červnu byla zveřejněna znepokojivá statistika Státního úřadu inspekce práce deklarující nárůst počtu pracovních úrazů. K největšímu počtu smrtelných úrazů došlo ve stavebnictví, zpracovatelském průmyslu a při dopravě a skladování. Podle expertů ze společnosti Bureau Veritas, která se na bezpečnost a ochranu zdraví při práci specializuje, bývá příčinou navýšení ekonomický tlak, v jehož důsledku firmy na ochranných pomůckách šetří nebo je vůbec svým zaměstnancům neposkytují.

Na vině je i lehkomyslnost zaměstnanců, kteří často neodhadnou míru hrozících rizik. Ne všechny společnosti však upřednostňují produktivitu před bezpečností práce. Příkladem za všechny, kdo se řídí heslem „Výkon, termín, kvalita – ano, ale bezpečně!“, je společnost Lindab - přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů.

V rizikovém stavebnictví – a přesto bezpečně

Lindab v České republice zaměstnává na 800 pracovníků, což je nejvíce hned po mateřském Švédsku. Z nich více než dvě třetiny tvoří manuální pracovníci – operátoři výroby, klempíři, svářeči, lakýrníci, zkrátka všechny profese, které mají co do činění s výrobou vzduchotechniky, plechových střešních krytin a okapů. Právě u nich může v průběhu plnění každodenních pracovních úkolů snadno dojít i k vážnému poranění. „Na bezpečnost a ochranu zdraví při práci jsme se soustředili od počátku zahájení provozu výrobního závodu Lindab v ČR.

Ještě větší důraz na bezpečnost a s tím související preventivní opatření jsme začali klást v roce 2013. Již tehdy se nám naše snaha ihned projevila poklesem počtu pracovních poranění. Letos evidujeme výrazně méně pracovních úrazů a pouze několik vážnějších – s absencí v pracovní docházce déle než jednu směnu. To je pro nás v porovnání se statistikou Státního úřadu inspekce práce velmi potěšující. Potvrzuje to, že má smysl, aby bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců při práci byla i nadále v Lindabu na prvním místě,“ uvedl Karel Kleinmond, jednatel společnosti Lindab s. r. o. v České republice.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií