Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Kampaň kompostuj.cz na BIOSTYLu 2011

05. 04. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

90 % Čechů by třídilo bioodpad, ale neví jak a kde! Návštěvníci 6. veletrhu zdravé výživy a zdravého životního stylu BIOSTYL 2011, který se koná ve dnech 8. – 10. dubna 2011 mají šanci se dozvědět o problematice víc. Na veletrhu bude se svou kampaní kompostuj.cz – vracíme, co si bereme i občanské sdružení EKODOMOV.

Kompostuj.cz – informace a argumenty ke třídění a recyklaci bioodpadu:

  • proč je třídění bioodpadu důležité pro všechny
  • proč je nyní zacházení s odpady postavené na hlavu, a jak ho vrátit nohama na zem
  • co brání kompostování bioodpadu a jak to řešit na politické i komunální rovině
  • jak kompostovat i v městských podmínkách
  • co vše třídit, a co ne 

Kompostování na BIOSTYLU 2011

  • BEZODPADOVÉ TRŽIŠTĚ: Organické zbytky z farmářského tržiště veletrhu se budou na místě kompostovat ve velkoobjemovém kompostéru JORA – přijde se podívat na čistý a urychlený proces moderního kompostování.
  • VIVAT KOMPOSTELA: 9. dubna v 11.00 a 13.00 hodin bude na mobilním pódiu u tržiště předvedena osvětová performance o koloběhu živin v přírodě a kompostování.
  • DOKUMENTÁRNÍ FILMY O KOMPOSTOVÁNÍ
  • KOMPOSTOVACÍ PORADNA EKODOMOVA

Veřejná debata o odpadech se začíná žhavit i v České republice, chtějte vědět víc!

Bioodpad patří zpátky do půdy, zatímco my jsme si zvykli házet ho na skládky, což je nejenom škoda, ale i velký ekologický problém – bioodpad na skládkách produkuje skleníkové plyny. Přitom víc než 90 % Čechů by třídit chtělo, kdyby pro to měli podmínky. Otázka dnešní doby tedy nezní, zda třídit, nebo ne, ale jak pro třídění bioodpadu nastavit systém.“ Ing. Jan Šarapatka, EKODOMOV.

Kompostuj.cz – Vracíme, co si bereme

Kampaň je součástí projektu „Oportunity for living earth“, který získal finanční podporu vrchního ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské unie. Kampaň šíří informace a argumenty ke třídění a recyklaci bioodpadu.

Více na www.kompostuj.cz nebo u Jana Šarapatky (739 318 658) přímo na veletrhu.

O sdružení EKODOMOV

Občanské sdružení EKODOMOV podporuje třídění a kompostování bioodpadu osvětovými a edukativní programy pro žáky i učitele škol, obecní samosprávy, zemědělce i širokou veřejnost. Jeho činnost je financována z Evropského sociálního fondu, státního rozpočtu ČR, finančních mechanismů EHP a Norska, rozpočtů Ústeckého a Středočeského kraje, hl.m. Prahy a také individuálními dárci. Část příjmů pochází z prodeje výrobků. Jedním z hlavních komerčních partnerů občanského sdružení a dodavatelů e-shopu Ekodomova je společnost HBABio.

Více informací, stanovy a výroční zprávy občanského sdružení na www.ekodomov.cz

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií