Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Jak ušetřit elektřinu pro veřejné osvětlení? Pomůže projekt ESOLi!

06. 04. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Ušetřit na účtech za elektrickou energii pro veřejné osvětlení je možné; některé nové technologie umožňují podstatné snížení nákladů za elektrickou energii. K dnešnímu dni je po celé Evropě provozováno zhruba 80 miliónů světelných bodů s celkovou spotřebou kolem 60 TWh/rok. Více než 60 % z této spotřeby může být ušetřeno rekonstrukcí či přechodem na inteligentní systémy jako je adaptivní osvětlování ulic, použitím regulačních systémů nebo systémů využívajících LED. Vyšší investiční náklady mohou mít např. v případech rekonstrukce stále přijatelnou ekonomickou návratnost a inteligentní systémy poskytnou další výhody v podobě zjednodušené údržby a komfortu obsluhy.

Projekt ESOLi podporuje Evropská komise

Obavy ze spolehlivosti nových technologií, značných počátečních nákladů a obecný nedostatek informací vedl Evropskou komisi k podpoře projektu ESOLi v rámci programu Intelligent Energy Europe. Projekt ESOLi (z anglického Energy Saving Outdoor Lighting, Energeticky šetrné veřejné osvětlení) se zaměřuje na výměnu znalostí a zkušeností, vývoj inovativních možností financování a vytvoření komplexní sítě klíčových aktérů. Celkovým cílem je rozšíření úsporných technologií ve veřejném osvětlení v Evropě a přispět k redukci emisí CO2.

Podrobné informace o ESOLi se dozvíte ve zpravodaji projektu.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií