Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Jaderná elektrárna Dukovany odstavila 4. výrobní blok

14. 04. 2011 | Jana Poncarová


JE Dukovany odstavila 4. výrobní blok z důvodu závady ve funkci ucpávkového systému hlavní uzavírací armatury (HUA) na 5. smyčce primárního okruhu.

Reaktory  v Dukovanech mají 6 smyček primárního okruhu.  5. smyčku k reaktoru připojuje nebo ji odděluje dvojice hlavních uzavíracích armatur HUA.

Ucpávkový systém hřídele jedné z HUA netěsní správně  a propouští větší množství vody než odpovídá normálnímu  organizovanému odvodu vody(litry/hod) a je třeba jej opravit.

Uvedený systém se nachází na takové části primárního okruhu 4. bloku, kde se pro jeho opravu musí odstavit reaktor a vychladit primární okruh.

Práce spojené s přetěsněním armatury si vyřádají několik dní.  Blok č. 4. bude z tohoto důvodu přes následující víkend odstaven.

Zdroj: ČEZ

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií