Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Indikátor topných nákladů a snižuje náklady na rozúčtování spotřeby až o 20 %

28. 01. 2013 | Tisková zpráva

Indikátor topných nákladů Sontex 556 umožňuje obousměrnou radiovou komunikaci s dalšími prvky dálkového odečítacího systému. Navíc zajišťuje odesílání naměřených dat pouze na vyžádání. Díky tomu nezatěžuje svoje okolí elektronickým smogem a nabízí minimálně desetiletou výdrž baterie. Dálkové odečty pomocí radiového signálu mohou zlevnit rozúčtování spotřeby až o 20 %.


 

Hlavní výhodou indikátoru Sontex 556 je, že může bezdrátově vysílat naměřené hodnoty a stavové veličiny. Je plně kompatibilní s dalšími prvky radiového systému Sontex Supercom, jako jsou měřiče tepla a vodoměry. Komunikace probíhá pomocí radiového signálu v pásmu 433 MHz. Sontex 556 neodesílá data nepřetržitě, ale jen tehdy, kdy je to potřeba. Přístroj je velmi dobře zabezpečen proti pokusům o ovlivnění měření a je možné jej snadno a bez nutnosti přeprogramování začlenit do walk-by, drive-by a uzlových odečítacích systémů.
„Systémy pro dálkové odečty spotřeby energií umožňují rychlejší a levnější sběr dat. Oproti běžnému pochůzkovému odečítání naměřených hodnot mohou využitím dálkového odečtu majitelé objektů či bytová družstva ušetřit podle našeho odhadu až 20 % nákladů na vyúčtování spotřeby energií,“ sdělil Petr Holyszewski, produktový manažer společnosti ENBRA, která se specializuje na měření a rozúčtování spotřeby vody a tepla. „S využitím indikátoru Sontex 556 lze bez problému realizovat roční, měsíční i on-line odečet a tím lépe vyhodnocovat spotřebu energií celého objektu. Vzhledem k tomu, že tyto indikátory komunikují pouze na vyžádání, jsou zcela bezúdržbové,“ doplnil Holyszewski.    
Systémy pro dálkový odečet spotřeby tepla a energií se uplatní nejen v objektech, kde je nutný častější sběr dat, ale také v běžných bytových domech. Dálkový odečet totiž výrazně zrychlí a zefektivní sběr dat, aniž by došlo k zbytečnému narušování soukromí obyvatelů domu. Indikátor topných nákladů Sontex 556 však kromě dálkového měření umožňuje i klasický vizuální odečet naměřených hodnot. Přístroj je také možné snadno přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka. Lze například nastavit den, kdy se budou naměřená data ukládat do paměti, nebo definovat hodnoty zobrazované na displeji přístroje.      
„Velkou výhodou indikátoru topných nákladů Sontex 556 je snadné začlenění do moderních uzlových systémů odečítání spotřeby energií. S jejich využitím pak odpadá i nutnost dálkových kontrol přenosným zařízením či z automobilu, protože veškerá komunikace s centrálou probíhá automaticky pomocí radiového signálu a internetu či GSM,“ vysvětlil Petr Holyszewski.„Kromě úspor nákladů na odečty umožňuje častější měření a dálková komunikace s rozúčtovacím centrem lepší vyhodnocování spotřeby tepla pro případnou optimalizaci. Užitečnou funkcí je rovněž okamžitá identifikace poškozených nebo vadných přístrojů,“ popisuje další výhody kvalitních měřicích systémů s elektronickou komunikací Holyszewski.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií