Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

I komposty mají svoji Miss. Volí se již pošesté!

27. 05. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Občanské sdružení Ekodomov vyhlásilo již šestý ročník úspěšné soutěže MISS KOMPOST. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo třídí a kompostuje bioodpad. Stačí vyfotit svůj kompost či kompostér, připojit stručný popis a vše odeslat do 30. srpna 2011 na adresu Ekodomova. Finálové klání o věcné ceny proběhne v rámci Biodožínek 11. září 2011 v ekocentru Country life v Nenačovicích u Berouna.

V letošním roce si organizátoři pro soutěžící připravili i jednu novinku. „Poprvé vyhlašujeme novou kategorii MISS KOMPOST PŘED KAMEROU. Každý, kdo má tvořivého ducha a rád pracuje s videokamerou, může poslat do soutěže videosnímek na téma třídění bioodpadů a kompostování. Snímky budeme hodnotit zejména podle jejich schopnosti upoutat divákovu pozornost k tomuto tématu,“ informuje o soutěži Tomáš Hodek, předseda o.s. Ekodomov.

Cílem soutěže je sdělit široké veřejnosti, že kompostování, podobně jako recyklace papíru či plastu, patří neoddělitelně k modernímu stylu života. „Moderní člověk kompostuje,“ říká Tomáš Hodek a pokračuje: „kompostovat může každý, ať má dům se zahradou, nebo bydlí v malém bytě uprostřed sídliště. Kompostují školy i komerční firmy. Každý si může najít vhodný způsob.“ Důkazem je řada kompostů přihlášených do předchozích ročníků soutěže. Každý, kdo chce kompostovat, mezi nimi najde inspiraci.

O úspěšnosti soutěže a důležitosti tématu svědčí nejen velký zájem soutěžících, ale i rozšíření soutěže za hranice České republiky. Soutěž se stejným názvem v letošním roce poprvé pořádají i na Slovensku.

Pravidla soutěže:

Přihlásit se může každý, kdo kompostuje pro svoji vlastní potřebu, bez ohledu na druh kompostování.

Podmínky pro přihlášení:

  • pošlete fotografii kompostu a stručně jej popište
  • uveďte jeho míry (výšku, šířku, délku)
  • popište jeho jídelníček (co a v jakém množství do kompostu dáváte)  
  • můžete připojit popis zajímavé či humorné události, která se vám při kompostování přihodila, vymyslete o kompostování příběh, pohádku nebo básničku (fantazii se meze nekladou)
  • nezapomeňte uvést svoji adresu (popř. e-mailovou adresu) a telefonní číslo 

Přihlášky zasílejte:

  • buď písemně na adresu: Ekodomov, V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6, obálku označte Miss Kompost
  • nebo elektronicky na e-mail: miss.kompost@ekodomov.cz,

Kategorie "MISS KOMPOST před kamerou"

Nově můžete vyhrát zvláštní cenu v soutěži amatérských filmových klipů natočených na téma třídění bioodpadů a kompostování. První tři nejúspěšnější snímky budou oceněny. Doporučená délka videosnímku je 0,5 - 3 minuty. Snímky můžete odeslat přes internetové uložiště dat (např. www.uschovna.cz) na e-mail miss.kompost@ekodomov.cz nebo poštou na DVD na adresu Ekodomov V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6. Snímky by měly být v některém z formátů Microsoft AVI files *.avi, Quick Time Movie Files *.mov, MPEG files *.mpeg *.mpg, MPEG-4 files *.mp4

Podmínkou pro zařazení do soutěže je vyplněná přihláška (v té se autor zavazuje, že natočený materiál je původní a že občanské sdružení Ekodomov je oprávněno audiovizuální materiál využít pro prezentaci a propagaci třídění bioodpadů a kompostování bez místního a časového omezení). Každý soutěžící může poslat libovolný počet soutěžních snímků. Na každý video snímek je však nutné vypsat samostatnou přihlášku.

Soutěž Miss kompost pořádá Ekodomov, o.s. v rámci kampaně Kompostuj.cz a projektu Středočeská síť ekoporaden. Projekt Středočeská síť ekoporaden je realizován za finanční podpory SFŽP a MŽP.

Více o podmínkách souteže na www.kompostuj.cz.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií