Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Ford a Toyota: Spolupráce při vývoji hybridních pohonů!

24. 08. 2011 | Tisková zpráva


  • Ford a Toyota jsou rovnocennými partnery v novém projektu, zaměřeném na vývoj vyspělého hybridního hnacího agregátu pro víceúčelové automobily
  • Společnými silami nově vyvíjený hybridní systém bude uveden na trh v průběhu této dekády jako hnací jednotka nových pick-upů a vozů pro volný čas (SUV) s pohonem zadních kol
  • Ford a Toyota budou spolupracovat rovněž na vývoji nových standardů pro budoucí palubní telematické systémy a internetové služby v automobilech

Ford Motor Company a Toyota Motor Corporation – dva přední světoví výrobci automobilů – jsou rovnocennými partnery v novém projektu, zaměřeném na vývoj vyspělého hybridního hnacího agregátu pro víceúčelové automobily kategorií SUV a pick-up. Obě společnosti to oznámily včera ve společném prohlášení.

Spolupráce na hybridních pohonech má snížit jejich cenu

Ford a Toyota podepsaly „memorandum o vzájemném porozumění“ ohledně spolupráce na vývoji nových produktů. Podpis formální smlouvy se očekává v průběhu příštího roku.

Každá ze společností již dnes pracuje na svém vlastním hybridním pohonu pro další generaci víceúčelových automobilů s pohonem zadních kol, nyní se však oba partneři rozhodli pokračovat dál společnými silami. Nové hybridní hnací ústrojí zpřístupní hospodárnost a další přednosti tohoto druhu pohonu zcela novému okruhu zákazníků, kteří se přitom nebudou muset vzdát žádné z obvyklých předností tradičních pick-upů a SUV. Ford a Toyota věří, že díky této spolupráci budou moci uvést novou hybridní technologii na trh dříve a za nižší cenu, než by tomu bylo v případě, že by obě společnosti pokračovaly ve vývoji nezávisle na sobě.

Tato dohoda spojila dohromady potenciál dvou globálních průkopníků hybridní technologie a umožní nám vyvinout lepší řešení, uvést ho do prodeje dříve a za příznivějších podmínek pro naše zákazníky,“ řekl Derrick Kuzak, viceprezident skupiny Ford pro globální vývoj produktů. „Ford se již prosadil na trhu s modelem Ford Fusion Hybrid a naším záměrem je dosáhnout téhož u zákazníků, kteří si pořizují vozy SUV a pick-up – tedy zákazníků, které známe skutečně velmi dobře.“

Takeši Učiamada, výkonný viceprezident Toyoty pro výzkum a vývoj, řekl: „V roce 1997 jsme představili Prius první generace, první masově vyráběný benzín-elektrický hybrid na světě. Od té doby jsme prodali již přibližně 3,3 milionu hybridních automobilů. Předpokládáme, že společně s Fordem vytvoříme pozoruhodné technologie, které budou přínosem pro společnost. Můžeme to dokázat díky zkušenostem obou společností s hybridní technikou.“

Ford a Toyota: Vývoj hybridního systému pro vozy SUV a pick-up

Podle memoranda o porozumění investují obě společnosti to nejlepší, co dosud přinesl jejich nezávislý vývoj hybridního pohonu, do vývoje nového společného hybridního hnacího agregátu, který se bude používat v budoucích víceúčelových automobilech s pohonem zadních kol.

Konkrétně se Ford a Toyota zavázaly:

  • společně vyvinout jako rovnocenní partneři nový hybridní hnací agregát s pohonem zadních kol i související techniku pro lehké užitkové automobily a vozy kategorie SUV,
  • nezávisle integrovat tento nový hybridní systém do svých vlastních budoucích modelů.

Přestože nový hnací řetězec s poháněnou zadní nápravou bude ze značné části sestávat ze společné techniky a sdílených součástí, Ford a Toyota ho budou integrovat do svých vlastních modelů nezávisle na druhém partnerovi. Každá ze společností si také stanoví vlastní cíle, pokud jde o parametry a jízdní výkony automobilů, v nichž bude společně vyvíjené hnací ústrojí nasazeno.

Ford a Toyota se zároveň dohodly spolupracovat na přípravě standardů a technologií potřebných pro bezpečnější, spolehlivější a přívětivější používání palubních telematických systémů nové generace. Toto partnerství v oblasti telematiky se vztahuje výhradně na standardy a technologie, na jejichž základě pak každá z obou zúčastněných společností vyvine konkrétní aplikace pro své vlastní modely automobilů.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií