Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Energetický regulační úřad nevypíše provozní podporu pro fotovoltaické systémy a bioplynové stanice uvedené do provozu od 1. 1. 2014

31. 05. 2013 | redakce Nazeleno.cz


Z důvodu předvídatelnosti a transparentnosti dané zákonem č. 458/2000 Sb. (energetický zákon) Energetický regulační úřad (ERÚ) oznamuje, že v souladu s ustanovením § 4 odst. 8 zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, nestanoví provozní podporu elektřiny pro nové zdroje, které vyrábějí elektřinu ze slunečního záření a spalováním bioplynu v bioplynových stanicích a budou uvedeny do provozu od 1. ledna 2014.

„V oblasti výroby elektřiny z fotovoltaických elektráren a bioplynových stanic jsme v roce 2011 dosáhli výroby, která překročila limit stanovený Národním akčním plánem pro rok 2013. Tímto bylo dosaženo zákonné podmínky, která stanovuje ERÚ povinnost nevypsat podporu pro tyto zdroje na další období. Proto od příštího roku, plně v souladu s platnou legislativou, další podporu pro nové zdroje úřad nestanoví. Vnímáme to jako pozitivní zprávu pro spotřebitele a konečné zákazníky,“ uvedl místopředseda ERÚ pro oblast podporovaných zdrojů energie Martin Laštůvka.

Celé znění opatření lze nalézt v Energetickém regulačním věstníku 3/2013, který byl uveřejněn na internetových stránkách ERÚ na adrese: www.eru.cz/user_data/files/ERV/2013/ERV3_2013konec_konec1.pdf

Oddělení komunikace ERÚ
Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7
Tel. 255 715 555, www.eru.cz

 

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií