Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Enbra spustila novou zkušební trať pro ověřování a kalibrování průtokoměrů

30. 04. 2013 | Komerční sdělení

Společnost Enbra, provozovatel sítě autorizovaných zkušeben pro ověřování průtokoměrů studené i teplé vody, spustila v dubnu novou zkušební trať pro přesnou kalibraci průtokoměrů. Trať se nachází ve zkušebním centru v Brně. Nové zařízení umožňuje přesně měřit a kalibrovat průtokoměry s průtoky do 800 m3/h.


V dubnu letošního roku prošla brněnská zkušebna průtokoměrů společnosti Enbra rozsáhlou modernizací. Pět stávajících zkušebních tratí doplnila šestá moderní linka pro kalibraci měřičů průtoku. Nová zkušební trať umožní s daleko větší přesností měřit průtokoměry s průtoky do 800 m3/h. Společnost Enbra se tím řadí ke špičkovým pracovištím s nejmodernější technologií pro ověřování a kalibrování průtokoměrů v České republice.

V naší brněnské zkušebně jsme spustili do ostrého provozu úplně novou zkušební trať s nejmodernějšími a přesnými měřicími přístroji. Instalace a testovací provoz celého systému trvaly více než půl roku,“ sdělil Karel Vlach, obchodní ředitel společnosti Enbra, která již dodala na trh více než 250 tisíc měřičů tepla a více než 2 miliony vodoměrů. „Díky nové měřicí trati nyní můžeme měřit a přesně kalibrovat širokou škálu zařízení od běžných bytových vodoměrů až po velké průtokoměry. Našim zákazníkům tak nabídneme větší rozsah služeb“doplnil Vlach.

Brněnská autorizovaná zkušebna společnosti Enbra navazuje na zdejší dlouholetou tradici přesného měření a kalibrace průtokoměrů, měřidel tepla a jejich členů. Zkušebna vznikla v roce 1979 na místě bývalé výměníkové stanice jako pracoviště pro testování a opravy přístrojů Brněnských tepláren. Areál, jehož součástí je také 27 metrů vysoká věž s vyrovnávací nádrží, zakoupila společnost Enbra v roce 2008. Od té doby zde bylo zprovozněno několik nových měřicích tratí a kromě vodoměrů a průtokoměrů se zde ověřují také kalorimetrická počitadla a odporové teploměry. V současné době provozuje společnost Enbra autorizované metrologické středisko se čtyřmi pobočkami v České republice a jedno autorizované metrologické středisko na Slovensku.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií