Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

E.ON jako první v republice obohacuje CNG o bioplyn

10. 02. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Další milník v ekologizaci dopravy představuje dodávka bioplynu do plnících stanic na stlačený zemní plyn, kterou od 1. března 2011 zahajuje energetická společnost E.ON.

E.ON bude dodávat CNG s 20% příměsí bioplynu 

Energetická společnost E.ON bude od 1. března 2011 dodávat do svých plnících stanic stlačený zemní plyn s dvacetiprocentní příměsí bioplynu. Stane se tak historicky první dodavatelem CNG v České republice, který k takovému kroku přistoupil. „Jde nám o to, abychom ještě více podpořili ekologické benefity plynoucí z využívání CNG v dopravě,“ prohlásil místopředseda představenstva E.ON Energie Jiří Šimek.

Mezi významné výhody tzv. čištěného bioplynu jako paliva patří fakt, že se dá se zemním plynem mísit v libovolném poměru, protože má prakticky stejné složení. Z toho vyplývá, že bioplyn nevyžaduje výstavbu speciální transportní a plnící infrastruktury. „Jeho masivnější využití v dopravě je tak omezeno pouze nízkou sítí plnících stanic CNG,“ dodal Jiří Šimek. 

Speciální CNG s bioplynem i do domácích plniček CNG 

Energetická společnost E.ON v současné době provozuje už tři vlastní plnící stanice - v Českých Budějovicích, Úpici a Svobodě nad Úpou. CNG obohacené o bioplyn bude dodáváno i do domácích plniček CNG. Ty jsou součástí společné nabídky společností E.ON a Mercedes-Benz na zvýhodněné zakoupení vozů Mercedes s pohonem na CNG  v České republice.

Zahraniční zkušenosti ukazují na rostoucí využití bioplynu v dopravě jako alternativního a obnovitelného paliva. Klasickým příkladem zavedeného využívání bioplynu v dopravě jsou skandinávské země. Je to dáno cenovou situací na jejich energetickém trhu, tradicí a v některých případech dokonce i daňovou politikou.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií