Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Domácí kompostování čím dál víc trendy?

24. 03. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Hlavní cenu GRAND PRIX veletrhu FOR GARDEN 2011, který se konal 17. – 20. března v Praze, získal letos kompostovací koš na kuchyňský odpad Biomat combi. Koš distribuuje společnost HBABio zaměřená na velkoobchodní prodej výrobků sloužících ke třídění bioodpadu a kompostování.

Kompostovací koš je univerzální

Porota ocenila univerzálnost koše, který může stát na zemi nebo se dá jednoduše zavěsit na zeď či na konzolky do kuchyňské linky. Koš má proměnlivou velikost 4, 7 a 10 litrů dle zvolené kombinace délek tyček vymezující vzdálenost mezi dnem a víkem koše.

Kompostovatelné tašky, do kterých se bioodpad v koši sbírá, jsou z paropropustného plastu z kukuřičného a bramborového škrobu. Materiál umožňuje vysoušení bioodpadu, který tak při kompostování nehnije ani nepáchne, jako když je smíchán s dalším odpadem domácností v běžném odpadkovém koši.

Tašky, které lze využít i k odnesení lehčího nákupu, jsou potištěny logem kampaně KOMPOSTUJ.CZ občanského sdružení Ekodomov, které společnost HBABio podporuje.

I díky této ceně pro kompostovací koš se domácí a komunitní kompostování stane v Česku o něco známější a samozřejmější.

O společnosti HBABio a sdružení Ekodomov

HBABio se zabývá velkoobchodním prodejem výrobků pro třídění bioodpadu a kompostování od roku 2003. Společnost je držitelem Osvědčení platnosti Environmentálního prohlášení o výrobku (EPD – Environmental Product Declaration) dle ISO 14025 na výrobek Odnosná kompostovatelná taška BIOPLAST

HBABio je partnerem občanského sdružení Ekodomov, které vyvíjí osvětovou činnost na podporu třídění a kompostování biodpadu. HBABio podporuje osvětovou kampaň sdružení Kompostuj.cz – Vracíme, co si bereme.

Na www.ekodomov.czwww.kompostuj.cz pak najdete ke kompostování mnoho informací i praktických rad.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií