Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

ČEZ zůstává pro příští rok nejlevnějším zavedeným dodavatelem

30. 11. 2010 | Tisková zpráva


Energetická Skupina ČEZ i pro příští rok zůstává nejlevnější zavedeným dodavatelem (E.On, PRE) elektřiny pro zákazníky v ČR. Vyplývá to z dnes zveřejněných indikací ze strany ERÚ. Její nabídka silové elektřiny meziročně klesá o 2,5 procenta, tedy méně než u zavedené konkurence, ale díky podstatně nižším cenám (a tedy i základně pro procentní pokles) již v letošním roce zůstane nejlevnějším i pro příští rok. Silová elektřina, tedy ta část platby za elektřinu, která se u jednotlivých dodavatelů liší a podléhá konkurenci, klesla za poslední dva roky u ČEZ o 17,1 procenta.
 
Silová elektřina však do celkové ceny elektřiny přispívá zhruba třetinou. Celková výše plateb zákazníků za elektřinu je závislá na součtu plateb za silovou elektřinu a za regulované služby, které stanovuje Energetický regulační úřad. Zde se především projevuje vliv – ať přímý nebo nepřímý (nutné investice do sítí) podpory obnovitelných zdrojů. Proto celková platba pro zákazníky v ČR meziročně vzroste.
 
V průměru za všechny tarify pro domácnosti poklesne cena o 2,5 %. To znamená, že u nejpoužívanějšího tarifu Standard (přes 2 miliony zákazníků – domácnosti, které používají elektřinu jen ke svícení a provozu elektrospotřebičů, bez topení a ohřevu vody) klesne cena z loňských 1,776 Kč/kWh  (letošních  1,455 Kč/kWh) na 1 405 Kč/MWh  (pokles o 3,4 %), stálá měsíční složka ceny zůstává na úrovni 40 Kč, což je nejméně z dodavatelů na českém trhu.
 
Tak jako roky předchozí i pro rok 2011 nakupoval ČEZ Prodej  pro koncové zákazníky přesně podle pravidel, která jsme transparentně zveřejnili a která byla v minulých letech validována nezávislou komisí Energetického regulačního úřadu. Průběžné výsledky nákupu byly zveřejňovány na webových stránkách ČEZ.

 

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií