Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

ČEZ pokračuje v rozvoji elektromobility v České republice

25. 05. 2011 | Tisková zpráva


Skupina ČEZ pokračuje v rozvoji elektromobility v České republice. Městu Vrchlabí a Správě KRNAP předal ČEZ dva elektromobily.

ČEZ postaví ve Vrchlabí několik dobíjecích stanic

Jeden elektromobil značky Peugeot iOn má v testovacím provozu město Vrchlabí, druhý vůz je určen pro Správu KRNAP. Společnost ČEZ předala auta v rámci pilotního projektu Smart Regionu Vrchlabí. Dalším krokem v tomto projektu bude výstavba několika dobíjecích stanic.  První z nich budou stát ve Vrchlabí již tento rok.

Skupina ČEZ podporuje koncept elektromobility v souladu se strategií FutureMotion. Kroky, které Skupina ČEZ v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilů, poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela „bezemisní“ dopravy v České republice a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.

Město Vrchlabí a Správa KRNAP jsou velmi ekologicky aktivní. Není proto náhodou, že jejich zájem se upíná také na čistotu v dopravě. Jsme velmi rádi, že s nimi můžeme spolupracovat na rozvoji elektromobility. Jsou to pro nás cenní partneři,“ uvedl Tomáš Chmelík, manažer Útvaru čistých technologií Skupiny ČEZ.

Vyzkouší se provoz elektromobilů v horských podmínkách

Elektromobilitu podporuje také starosta Vrchlabí Jan Sobotka. „Elektromobil byl donedávna pro mnohé z nás jen hudbou budoucnosti. Těší mě, že se naše město podílí na rozvoji elektromobility a věřím, že jednou bude tento typ osobní dopravy součástí každodenního života,“ uvedl Sobotka. Cílem je dostat elektromobily do povědomí veřejnosti a ukázat, že jsou velmi dobře uplatnitelné v běžném městském provozu. Zároveň se vyzkouší, jak si poradí v drsných horských podmínkách.

Do roku 2013 chce ČEZ po celé České republice vybudovat celkem 200 veřejných dobíjecích stanic. Do projektu se kromě města Vrchlabí a Správy KRNAP zapojili i další partneři: ECE – Arkády, Dolní Břežany, AIG/LINCOLN CZ, Kaufland, McDonald's, ORCO, Praha 16 – Radotín, Ségécé, TESCO, TNT Express, VINCI Park.

Auta, která nejezdí na benzín, ale na elektřinu, mají celou řadu výhod. Předně: nejsou hlučná a ani nevypouští žádné zplodiny. Přechod na elektřinu je pro osobní dopravu velkou příležitostí snížit emise CO2, vytvořit příjemnější životní podmínky obyvatel měst a přitom omezit závislost na dovozu ropy. Investicemi do nových technologií a rozšiřováním počtu elektromobilů na trhu dojde k poklesu ceny elektromobilů a stanou se tak dostupnějšími pro běžné uživatele. Podmínkou ekologického přínosu je jejich využití v masovém měřítku.

Smart Region Vrchlabí

Skupina ČEZ se v rámci iniciativy FutureMotion zaměřuje také na inovace v oblasti distribuce elektrické energie. V této souvislosti ČEZ instaluje nové technologie v rámci konceptu Smart Grids, tj. „chytrých“ sítí. Koncept zahrnuje distribuční síť inovovaného pojetí, která dokáže efektivně začlenit působení všech připojených uživatelů – velkých výrobních zdrojů, lokálních výrobních zdrojů (především obnovitelných zdrojů energie a jednotek kombinované výroby el. energie a tepla), spotřebitelů s možností jejich aktivní role a začlenění nových funkcí distribuční sítě. V rámci konceptu se připravuje také výměna „chytrých“ elektroměrů (Smart Meters), která ve Vrchlabí začne koncem června.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií