Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

CENTROPOL se stává největším alternativním dodavatelem elektřiny

06. 04. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

CENTROPOL ENERGY se nejpozději do léta stane největším alternativním dodavatelem elektřiny na domácím trhu. Během několika měsíců překročí společnost hranici 200 000 odběrných míst a předstihne tak dosud největšího alternativního dodavatele, společnost Bohemia Energy. CENTROPOL ENERGY navíc plánuje další růst nejen v Česku, ale chce se zaměřit také na zahraniční trhy. Na včerejší tiskové konferenci to uvedli zástupci firmy.

V současné době dodává CENTROPOL ENERGY elektřinu do 123 000 odběrných míst. "V současné chvíli uzavíráme měsíčně zhruba 17 000 nových smluv na dodávky elektřiny. Nejpozději do konce léta tak překročíme hranici 200 000 odběrných míst a staneme se tak největším alternativním dodavatelem elektřiny v Česku," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa. Dosud největší alternativní dodavatel elektřiny, společnost Bohemia Energy eviduje v současné době přes 150 000 odběrných míst, přičemž měsíčně získává v průměru 5 – 6 000 nových zákazníků.

CENTROPOL ENERGY počítá s expanzí

CENTROPOL ENERGY přitom plánuje další zvyšování podílu  na trhu s elektřinouplynem v ČR. "Do konce letošního roku chceme získat dalších více než 100 000 nových zákazníků. Měli bychom se tak v celkovém počtu dostat na hranici 250 000 odběrných míst. Největší nárůst předpokládáme v segmentu domácností," uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY se chce v letošním roce více soustředit  také na menší a střední podnikatele, kteří jsou jeho dalším výrazným segmentem zákazníků. "Již v březnu jsme pro oslovení této cílové skupiny spustili naši vůbec první bigboardovou kampaň. V cílení na tuto skupinu zákazníků budeme pokračovat i v dalších měsících, kdy se kampaň přesune především na internet," doplnil Lukáš Pokrupa.

Vstup na zahraniční trhy

V letošním roce CENTROPOL ENERGY analyzuje možnosti a podmínky vstupu na zahraniční trhy. "V příštím roce uvažujeme o vstupu na energetický trh Polska, Slovenska či Maďarska. V zahraničí se chceme primárně soustředit na dodávku elektřiny, v budoucnu bychom chtěli dodávat zákazníkům také zemní plyn. Vstup společnosti na  zahraniční trhy se bude odvíjet od výsledků připravované analýzy," uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY, a.s., je rychle rostoucí společnost, která se stala během krátké doby významným dodavatelem elektřiny v ČR. Jejími klienty jsou především odběratelé z řad měst a obcí, samosprávy, státní správy či malých a středních firem. Nejvýraznější podíl na trhu s elektřinou však v současnosti získává v segmentu domácností. Vůči ostatním dodavatelům se snaží vymezit garancí nižší ceny pro zákazníky připojené k hladině nízkého napětí.

Společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., působí na trhu s elektřinou od roku 2007, na trh se zemním plynem vstoupila na začátku loňského roku. V roce 2010 společnost meziročně téměř zdvojnásobila tržby z prodeje elektřiny a zemního plynu na 2,1 miliardy korun a v závěru roku dodávala elektřinu a plyn  zhruba 150 000 zákazníkům.

Související články

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií