Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Brno součástí projektu elektromobility

10. 06. 2011 | Tisková zpráva


Brněnský zástupce značky Mercedes-Benz, společnost Hošek Motor uvádí v těchto dnech do provozu první sériově vyráběný elektromobil smart ed (electric drive), který bude zkušebně nasazen v Brně. Jedná se tak o zapojení do ojedinělého projektu společností Mercedes-Benz ČR a E.ON, v rámci kterého bude v různých místech České republiky nasazeno do reálného provozu celkem 25 elektromobilů smart ed.

Po hlavním městě, kde smart ed využívá již pražská ZOO a záchranná služba, se akumulátory poháněné vozy dostávají do regionů a krajských měst, kde mohou rovněž přispět ke zlepšení městské bezemisní mobility. „Těší nás, že se stáváme součástí tohoto projektu, který je prvním svého druhu v oblasti elektromobility a můžeme se o své zkušenosti s užíváním elektromobilu podělit s našimi zákazníky i širší veřejností. Rádi bychom i v našem regionu představili možnosti využití alternativních pohonů pohledem značky Mercedes-Benz,“ komentuje projekt Andrea Ungerová, ředitelka společnosti Hošek Motor. V České republice je zatím registrováno 27 automobilů smart ed: 25 kusů má k dispozici společnost E.ON, jedním předváděcím vozidlem disponuje Mercedes-Benz Česká republika, zbývající nově získal právě Hošek Motor. „Brno je z hlediska elektromobility historicky významným centrem, neboť zde byl sestrojen vůbec první český elektromobil EMA 1. Jeho model je v současnosti k vidění v Technickém muzeu v Brně. V brněnské Galerii Vaňkovka navíc uvedl E.ON do provozu svou první dobíjecí stanici pro elektromobily,“ vysvětluje Ungerová.

smart ed bude brněnské zastoupení Mercedes-Benz využívat nejen pro běžné služební jízdy v rámci města Brna a blízkého okolí, neboť vozidlo má na jedno nabití akční rádius až 140 km, ale zejména je společnost schopna zákazníkům nabídnout předvedení vlastního elektromobilu tak, aby se zákazníci v Jihomoravském kraji mohli v případě zájmu obrátit na lokálního partnera. Společnost Hošek Motor tak chce podpořit ekologii a rozvoj alternativních pohonů v regionu. Naší vizí je umístit do regionu ekologické vozy podobně jako je tomu například v Praze,“ doplňuje Ungerová.

Elektromobil smart ed je další krokem značek Mercedes-Benz a smart k rostoucí nabídce automobilů s alternativními pohony. Mercedes-Benz disponuje nejširší nabídkou vozidel s pohonem na stlačený zemní plynCNG: od kompatního rodinného vozu třídy B, přes komfortní limuzínu třídy E, dodávkový Sprinter (taktéž nabízen s pohonem na LPG), nákladní Econic, až po autobusy Citaro. Výčet alternativních pohonů však u CNG nekončí. V nabídce Mercedesu figurují i hybridní modely (třída S a nákladní Atego). Ve skutečném provozu již byly nasazeny i vozy s palivovými články (vodík), konkrétně třída B F-Cell, a další elektromobily jako je třída A E-CELL a Vito E-Cell.

Možnosti využití elektrického pohonu v dopravě přibližuje Jaromír Marušinec z VUT v Brně a předseda Asociace elektromobilového průmyslu: „Elektromobily se v zahraničí těší velkému zájmu, který se lavinovitě šíří i na Moravu. I když je možné automobily dobíjet z jakékoli zásuvky, roste podle webu www.pluginmap.eu i počet veřejných nabíjecích a rychlonabíjecích stanic.“

Smart electric drive – vše, jen ne obyčejný

Smart ed je první sériově vyráběný elektromobil určený pro každodenní provoz. Jeho produkce byla zahájena v roce 2009 a od podzimu 2010 se objevuje také v České republice. Malé elektromobily smart  jsou vhodným řešením jak do přeplněných městských ulic, tak pro pohodlné, rychlé a ekologicky šetrné dojíždění z okrajových částí do centra města. Vůz je vybaven lithium-ionovými akumulátory s vysokou účinností, vozidlo dokáže jet maximální rychlostí až 100 km/h a jeho dojezd na jedno nabití je téměř 140 km, aniž by vyprodukoval jediný gram škodlivých emisí. Akumulátory lze nabíjet z běžné domácí elektrické zásuvky nebo u speciálních dobíjecích stojanů, které jsou v Česku postupně budovány. Plné nabití akumulátorů trvá 7-8 hodin. Prodej tohoto elektromobilu byl původně plánovaný až na rok 2012, díky navýšení výrobních kapacit a zejména vysoké poptávce, se v omezeném počtu prodávat již v letošním roce. Jedním z osmi českých distributorů, kteří budou schopni prodej smart ed zprostředkovat je i Hošek Motor.

Mercedes-Benz boří mýty

Společnost Mercedes-Benz letos slaví výročí 125 let od založení a také 15 let působení na českém trhu. Automobily této značky jsou po celém světě známé jako symbol komfortu, spolehlivosti, bezpečnosti a kvality. Totéž platí i v České republice, kde se ale tato automobilová ikona bohužel potýká i s jistými negativními vlivy, které značce s postupem let přináší komplikace v podobě nejrůznějších klišé a mýtů. V letošním roce proto společnost Mercedes-Benz Česká republika zahájila dlouhodobou kampaň, která se zaměřuje na nejčastější mýty a nepravdy o značce. Ty se pokouší vyvrátit na stránkách www.mytyfakta.cz a na facebooku.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií