Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Bez konkurence nemůže existovat svobodný energetický trh

22. 09. 2011 | Tisková zpráva


Mezinárodní solární investoři, sdružení do asociace International PhotoVoltaic Investors Club (IPVIC), dnes odmítli nedávná tvrzení českých představitelů, že se kvůli fotovoltaice budou v příštích více než 10 letech průběžně zvyšovat ceny elektřiny v ČR. Vedle výrazně kladného dopadu na životní prostředí v porovnání s konvenčními zdroji může solární energie posílit konkurenční prostředí na českém energetickém trhu. Ukončení neférových útoků na jednu technologii je nezbytným předpokladem pro svobodný, férový a stabilní energetický trh.
   
Vzhledem k loňským legislativním změnám, které na solární sektor dopadly negativně, nejsou letos do sítě připojovány žádné nové solární elektrárny a ani v nejbližší době nebudou,“ řekl Frank Schulte, generální sekretář IPVIC. „Tvrdit tedy, že právě kvůli fotovoltaice v příštích letech ceny energie porostou, je evidentně nesprávné a zavádějící. Veškeré vlivy instalací z minulých let se už musely odrazit v letošní ceně elektřiny,“ pokračoval Schulte.

Přesto v nedávném rozhovoru předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové s ČTK zaznělo tvrzení, že solární elektrárny jsou hlavní příčinou každoročního zdražování elektřiny.

Podle názoru sdružení IPVIC by se Česká republika mohla inspirovat příkladem nejvyspělejších zemí a soustředit se na technologie 21. století. Zastaralé uhelné a ustupující jaderné technologie jsou prostě out,“ řekl Schulte. „Obnovitelné zdroje jsou obor jako každý jiný. Potřebují hlavně stabilní regulatorní prostředí,“ uzavřel.

International PhotoVoltaic Investors Club (IPVIC) je sdružením mezinárodních investorů v oblasti fotovoltaické energetiky. Mezi firmy sdružené v IPVIC patří například německé firmy Voltaic Network GmbH a Photovoltaik Knopf Betriebs-GmbH, česká Ren Power, lucemburská firma Radiance Energy Holding, britská I.C.W. Europe Investments Ltd. nebo německý soukromý investor Milos Schubert. Stanoviska IPVIC jsou k dispozici na stránkách www.rananasolar.cz.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií