Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Mezinárodní konference Udržitelný development a zelené dovednosti: švýcarsko – česká spolupráce

23. 02. 2011 | Tisková zpráva


V poslední době je tlak unie na snižování energetické i ekonomické náročnosti budov značný. To pramení ze studií, podle kterých je 40 % z celkové spotřebované energie potřeba na vytápění budov. V našich podmínkách je bohužel informovanost široké i odborné veřejnosti v oblasti environmentálně vyspělých staveb nízká. Proto vznikl projekt Společně pro životní prostředí, který si

klade za cíl šířit osvětu v oblasti environmentálně vyspělých staveb, udržitelného rozvoje lidských sídel a realizaci environmentálního vzdělávání. V jeho rámci se uskuteční mezinárodní konference „Udržitelný development a zelené dovednosti: švýcarsko – česká spolupráce“ s účastí předních odborníků na danou problematiku z obou zemí. Konference se uskuteční 17.- 18. 3. 2011 v Národní technické knihovně v Praze.

Mezi témata, kterým bude konference věnována, patří mj. Energeticky úsporné budovy, Jak dosáhnout pasivního standardu, Česká certifikace budov – SBToolCZ  a Energeticky soběstačná obec.

Ze švýcarských expertů budou přednášet např. Ueli Bernhard (Greenjobs), Rolf Jucker (Švýcarská nadace pro environmentální vzdělávání), Severin Lenel (Intep), Ueli Nagel (Parlament města Curych) a Roland Stulz (Novatlantis).

Za české odborníky vystoupí např. Ing. Jan Bárta (Centrum pasivního domu), Prof. Ing. Petr Hájek, CSc. (ČVUT), RNDr. Alena Marková (MŽP) a Boris Zupančič (Česká rada pro šetrné budovy).

Více informaci a přihlášky na www.envi-a.org/swiss

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contibution to the enlarged European Union.

 

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií