Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

23 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali žáci a studenti Jihomoravského kraje

21. 06. 2011 | Tisková zpráva


Bezmála 23 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali v rámci projektu Ukliďme si svět žáci základních a středních škol Jihomoravského kraje. Ve srovnání s ostatními regiony jim tento výsledek zajistil čtvrté místo na pomyslném žebříčku. Nejlepší školou na jižní Moravě se v celkovém množství stala ZŠ Vranov nad Dyjí, jejíž žáci přinesli přes 3,6 tuny „vysloužilců“. V přepočtu na žáka pak první místo patří ZŠ a MŠ Borkovany se 70 kilogramy na hlavu. Projektu Ukliďme si svět se letos zúčastnilo téměř 200 tisíc žáků ze 700 přihlášených škol.

V Jihomoravském kraji se do projektu zapojilo celkem 94 škol s více než 27 tisíci žáky. „Letošní ročník osvětové kampaně Ukliďme si svět se setkal s nebývalým zájmem škol i jejich žáků. Zúčastnilo se ho až o 500 škol více než před rokem. Třeba v Jihomoravském kraji se jen od začátku roku přihlásilo 54 nových škol,“ uvádí Roman Tvrzník, generální ředitel neziskové společnosti ELEKTROWIN, která tento projekt již čtvrtým rokem organizuje pro všechny základní a střední školy v republice.

Jihomoravští studenti nás překvapili, s jakou vervou se do recyklace pustili. Třeba na ZŠ a MŠ Borkovany pouhých 36 žáků sesbíralo až 2520 kilogramů nefunkčních elektro pomocníků. Díky recyklaci tak žáci z jižní Moravy zabránili vzniku až 257 tun CO2,“ vysvětluje Jana Machková, která má v ELEKTROWINu soutěž na starosti, a dodává: „Rekord čtvrtého ročníku však drží žáci ze ZŠ a MŠ Dolní Olešnice z Královéhradeckého kraje, kde na jediného žáka připadá rovných 161 kilogramů. Každý žák tak do školy přinesl v průměru dvě velké ledničky a pračku.“

Čtvrtý ročník kampaně Ukliďme si svět nakrmil sběrné koše jednoznačně nejvyšším množstvím vysloužilých elektrospotřebičů. Celkem se jich podařilo vysbírat přes 206 tun. Pro lepší představu – je to 1,2krát více než hmotnost Petřínské rozhledny. K nejlepším regionům v celkovém množství vysbíraných elektrozařízení patří Pardubický kraj. Žáci ze 47 přihlášených škol tam sesbírali téměř 36 tun. Druhé místo patří Moravskoslezskému kraji (32 tun) a třetí místo obsadili žáci Středočeského kraje (23 tun). 

Díky projektu Ukliďme si svět se žáci základních a středních škol zábavnou formou seznamují s pozitivními dopady recyklace a aktivně se zapojují do sběru elektrozařízení. „Nejúspěšnější školy získají atraktivní odměnu, a to nejen pro žáky a studenty, ale také pro pedagogy, kteří své žáky celou soutěží provázeli,“ uzavírá Machková.

Tagy: Tiskové zprávy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií