Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Stavba dřevostavbyPartnerem pro stavbu a rekonstrukci je Poptávej.cz.

Zateplení domu můžete provádět po částech. Úspory se projeví ihned

Zateplení domů je jedním z dlouhodobějších způsobů, jak ušetřit za vytápění. Při případné rekonstrukci a dodatečném zateplení domu je třeba dávat vždy přednost kvalitě před levnějším řešením. Berte to jako investici, která se v budoucnu rozhodně vyplatí.

07. 09. 2016 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Plánujete-li rekonstrukci, mějte na paměti, že není vždy třeba dělat rovnou celou najednou. Můžete si ji rozdělit do několika částí.

Kdo celou rekonstrukci nepromyslí pořádně, vystavuje se riziku, že dům opatří slabou či nevhodnou tepelnou izolací. A utratí mnoho peněz za nekompletní řešení. Výše uvedené samozřejmě platí jak pro vnitřní zateplení, tak i venkovní.

Plánujete-li rekonstrukci, mějte na paměti, že není vždy třeba dělat rovnou celou najednou. Můžete si ji rozdělit do několika částí. Začít můžete zateplením fasády a oken, pokračovat izolací střechy a podlahy. Každá část, resp. opatření vám na úspoře energie přidá určité procento:

  • Zateplení fasády - 32 %
  • Zateplení střechy - 30 %
  • Zateplení podlahy - 10 %

Zabraňte vlhkosti a kondenzaci vodních par

Stará dřevěná okna trpí na nerovnosti, které dovnitř propouštějí chladný vzduch. Měla ale jednu velikou výhodu a tou je schopnost propouštět i vlhkost z interiéru směrem ven. S výměnou oken za plastová, jde proto ruku v ruce i nutnost instalace parozábrany. Ta zajišťuje, že při izolování vnější stěny domu mohou vodní páry z interiéru unikat ven a nekondenzují v plášti budovy. Při její absenci může docházet k vlhnutí zdí a tvorbě plísní. Parozábrana se instaluje i v případě zateplení střechy a podkroví.

Nespokojujte se s pouhou výměnou oken, neboť tato změna přidá pouhých 7% k celkové úspoře energie. Zateplení fasády se nejčastěji řeší kontaktním systémem (polystyren, tuhá minerální vlna…). Pokud je v domě problém s vlhkostí zdiva, které nejde vyřešit hydroizolací, je třeba zateplení vyřešit systémem provětrávané fasády.

Zateplení střechy a podlahy

U střechy, resp. nejvyššího stropu je důležité, aby tepelná izolace fasády a střechy na sebe navazovaly. Vrstvu tepelné izolace mezi krokvemi je třeba doplnit další tepelnou izolaci, a to nad krokve, nebo pod krokve.

Novou podlahu zateplete pomocí polyetylénové podložky, která funguje jako akustická i tepelná izolace. V případě podlahového vytápění zvolte speciální podložku, která navíc umožňuje proudění vzduchu pod podlahou a lepší distribuci tepla. Jakmile se pokládá hydroizolační vrstva podlahy, měly by hydroizolační vrstva provedena i na stěně.

Pokud nevíte, jaké materiály jsou pro zateplení vašeho domu nejvhodnější, poraďte se s odborníky v prodejně hobby marketu.

Související články

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Izolace

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. na českém trhu vyrábí a prodává izolační materiály…

<!-- -->
HAAS FERTIGBAU

Společnost HAAS FERTIGBAU je společnost s téměř stoletou tradicí ve výstavbě montovaných staveb na bázi…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!