Rosení oken
Vložil: Tomáš Janeček , 10. srpen 2010, 08:24, 78.156.137.xxx
Dobrý den, bydlíme v rodinném domě a trápí nás rosení oken. Bohužel se nejedná jen o lehké zapocení skel. V našem případě jsou okna úplně mokrá, voda stéká po parapetu a každé ráno neděláme nic jiného, než že okna a parapety utíráme. Když jsme se dívali po jiných oknech, kterými bychom ta stávající nahradili, našli jsme zmínku o izolačních dvojsklech s meziskelní fólií Heat Mirror. Dle info by měla tato okna mimo jiné odolávat rosení…nemá někdo praktickou zkušenost?
Vložil: Mgr. Karel Murtinger, akreditovaný poradce EKIS (MPO)RE: Rosení oken 10.8.2010 15:49, 195.113.100.xxx
Použití zasklení s fólií Heat Mirror tomu rosení spolehlivě zabrání, je to vlastně trojité zasklení s hodnotou U=0,8 a u něj je už povrchová teplota přes 17°C, což je vysoko nad rosným bodem při běžných zimních podmínkách t.j. 50 až 55% relativní vlhkosti vzduchu uvnitř a teplota -15°C venku (viz http://www.izolacniskla.cz/poptavky/produktove-listy/INTERM_TF.pdf) .
Výměna oken respektive zasklení není ovšem levná záležitost a možná by staálo za úvahu přidat k tomu ještě nějaká další zateplovací opatření (izolace stěn, stropu nad posledním podlažím a pod.) a požádat pak o dotaci z programu Zelená úsporám. Pokud se jedná o dům více než 20let starý, tak tam se skoro vždy dá dosáhnout takových úspor aby to splnilo podmínky pro dotaci. Kontaktujte nejbližší středisko EKIS (http://www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/strediska-EKIS), vezměte sebou plánky domu a poraďte se co by bylo možné dělat.
Vaše diskuse mě zaujala, řešila jsem totiž obdobný problém. Musím naprosto souhlasit s předchozím příspěvkem. Nám okna s mezisklení fólií vyřešily nejen problémy s rosením:). Pokud budete mít zájem, zašlu podrobnější informace. Rozhodně se tohoto systému zasklení nebojte. Tato investice se Vám bohatě vrátí. Více informací najdete tak na www.izolacniskla.cz. Odtud jsme čerpali informace asi nejvíce.
![Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]](/img/nazeleno-logo.gif)












