Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Ekologické bydlení může být pohodlné

Ekologické bydlení se s moderními stavbami rozhodně nevylučuje, naopak. Současní architekti a developeři dokazují, že požadavky na kvalitní bydlení s velkým množstvím zeleně a minimální energetické náklady budov se dají velice dobře skloubit.

12. 04. 2016 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ: Jak na pohodlné bydlení, nebo tak něco....

Jednoduše řečeno je možné postavit dům, který bude energeticky velmi nenáročný, dokonale zapadne do okolí a bude v něm možné žít život se všemi vymoženostmi moderní doby.

Myslete na úspory energií

I do domu, který splňuje maximální nároky na ekologii, to znamená, že třeba podle nových zákonů má zpracované údaje o energetickém štítku, se instalují ty nejmodernější přístroje a zařízení. Při stavbě využijete ty nejmodernější materiály, které jsou ekologické a dokážou udržet teplo. Právě díky nim je energetický provoz domu velmi úsporný. Základem je vždy zateplení venkovních zdí, které je u novostaveb samozřejmostí. Využívají se k němu například polystyrenové desky. Nikdy se nesmí podcenit také výběr oken a dveří, protože právě u nich dochází k největším energetickým ztrátám. Jakmile je ale dům zařízen a vyhovuje všem kritériím, můžete přistoupit i zařizování interiéru.

Zařiďte si koutek pro PC

Většina z vás bude potřebovat dobře promyšlený koutek pro práci s počítačem. V něm budete plnit své povinnosti, ale třeba také hrát různé hry, abyste si mohli od pracovního stresu alespoň n chvíli odpočinout. Proto by měl být zařízený tak, abyste v něm mohli příjemně trávit svůj čas a neničili si zdraví. Jak na to? Především si pořiďte stůl s nastavitelnou výškou, abyste si ji mohli přizpůsobit. Pracovní plocha by měla obsahovat přiměřeně velké místo pro monitor, skříň počítače a výsuvnou poličku pro klávesnici. Trochu jednodušší situace je, máte-li notebook, ale i tehdy byste měli sáhnout po stole s nastavitelnou výškou a dostatečně velkou horní plochou.

Ergonomické křeslo přináší pohodlí

Nikdy také nepodceňujte správný výběr kancelářské židle. Mějte na paměti, že na ní budete často sedět mnoho hodin, a pokud zvolíte špatně, budete trpět bolestí zad. Pořiďte si proto ergonomické křeslo. Důležitá je nastavitelná výška, opora rukou, ale i bederní páteře a hlavy. Velice často se objevují křesla, která až nápadně připomínají sedadla závodních aut. Jsou podobně pohodlná a vaše páteř vám za ně poděkuje.

Související články

Tagy:

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
KERNER s.r.o.

Rodinná firma s tradicí od roku 1926 vyrábí dřevěná eurookna, francouzská okna, posuvné terasové dveře…

<!-- -->
CEMEX

CEMEX je předním výrobcem betonu, který se vyznačuje svoji inovativností a důrazem na ekologičnost svých…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Conergy Česká republika, s. r. o.

Conergy je dodavatelem fotovoltaických řešení ze systémových komponentů vyráběných v závodech v Německu.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!