Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Technologie, která nás zaujala: Chytrá žárovka s wi-fi a HD kamerou

Na chytré žárovky, které mohou měnit barvu a intenzitu světla, případně se nechat ovládat pomocí mobilu či tabletu, jsme už zvyklí. Tato žárovka však obsahuje i kameru a může vám třeba hlídat chatu.

19. 08. 2015 | Jan Pergl

Ve zkratce:

Chytré žárovky jsou už etablovaným druhem domácí elektroniky. Tato navíc umí pomocí HD kamery natáčet dění v místnosti. Sloužit proto může jako bezpečnostní zařízení, nebo třeba dětská chůvička.

Vlastně si ani nejsme jisti, zda se tomu zařízení dá říkat žárovka. Awox CamLight je spíš sledovací a komunikační jednotka, kterou zašroubujete do lustru do patice E 27. A mimo jiné umí také svítit (LED výkon 7W), světelný tok 500 lm. Hlavní výhody toho zařízení jsou však úplně jinde. Awox CamLight má integrovanou HD kameru, která může při detekování pohybu nebo na dálkový povel začít nahrávat dění v místnosti. Video se pak pomocí rozraní Wi-Fi přenáší na web, případně je možné data zaznamenávat na SD kartu. Kamera je motorizovaná - žárovka se může koukat v úhlech 360 ° vodorovně a 90 ° svisle. Vidí tedy kolem dokola a pod sebe.

Žárovka s kamerou, která může snímat prostor okolo sebe. (Foto: Awox)

Komunikuje a hlídá

Kromě obrazových dat poskytne CamLight také zvuk, přičemž může sloužit jako obousměrné hlasové komunikační zařízení. Snímání obrazu funguje i v noci - o přisvícení se stará infračervená dioda. Žárovku je možné ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu (podporuje iPhone i Android) nebo přes webové rozhraní.

Pomocí mobilního telefonu můžete sledovat, co se děje v hlídané místnosti. Nahrávání vide může spustit třeba pohybové čidlo. (Foto: Awox) 

Kromě šmíráků ocení Awox Camlight, hlavně ti, kdo potřebují kontrolovat nějaký prostor v době své nepřítomnosti. Hodí se třeba na chatu, kde může sloužit jako bezpečnostní zařízení, osobně si jej dovedu představit jako technologicky pokročilejší "chůvičku" pro hlídání dětí.

Žárovka CamLight není příliš nápadná - je to docela velká koule o váze 700 g a zajímala by nás také její hlučnost. Rovněž její cena není zrovna nízká - 6 169 Kč. Jako hlídací a komunikační zařízení však může být docela praktická.

 

  

Související články

Tagy: Bydlení, Osvětlení

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Regulus spol. s r.o. - Rekuperace a větrání

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!