Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zprávy, které by vám neměly uniknout

04. 09. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Vysavače - žrouty energie už nekoupíte

Od prvního září s už na českém trhu nekoupíte vysavač s elektrickým příkonem vyšším než 1600 Wattů (maximálně nějaký kus ze starších zásob obdeníků) a na vystavených vysavačích nově najdete také energetické štítky. Důvodem tohoto omezení je platnost nového předpisu Evropské unie. Už to s sebou nese typické české brblání o tom, že EU by se měla zabývat něčím důležitějším, než jsou vysavače, a že budeme uklízet déle. Je ale dobré si uvědomit, že elektrický příkon toho o sacím výkonu vysavače příliš nevypovídá a na trh se díky této změně dostanou kvalitnější zařízení, které i za méně elektřiny odvedou víc práce. V září 2017 má být limit spotřeby vysavačů snížen dokonce na 900 W.

Více zde.

Ministerstvo ŽP bude podporovat nízkoemisní zóny

Vznik nízkoemisních zón je v Česku zatím na začátku. Obce, které by do svých center chtěly omezit vjezd příliš kouřících automobilů, bude nově podporovat i Ministerstvo životního prostředí. Obce by tak mohli na opatření související se zavedením nízkoemisních zón získat dotace.

Skutečná energetická revoluce neprobíhá jen v Německu, ale i v USA

Evropská média téměř denně informují o průběhu, souvislostech a důsledcích německé energetické revoluce. Skutečně revoluční změny v energetice, které mají dopad na celý svět, ale probíhají ve Spojených státech. A zdaleka nejde jen o raketově rostoucí těžbu břidlicového plynu.

USA totiž v posledních letech mohutně investující také do větrné a solární energetiky v oblastech, které pro jejich využití mají dobré klimatické nebo topografické podmínky, a těch není málo. Přibližně na jedné čtvrtině území USA fouká vítr natolik vydatně a stabilně, aby se s jeho pomocí mohla elektřina vyrábět po většinu roku. Státy nacházející se ve „větrném pásu“, například Iowa nebo Jižní Dakota, nyní uspokojují více než pětinu své spotřeby elektřiny z větrníků.

Současné masivní investice do obnovitelných zdrojů energie způsobily, že z loňské celkové výroby elektřiny 4058 miliard kilowatthodin vyrobily v USA větrné a solární elektrárny něco přes 4,3 procenta. Spolu s ostatními obnovitelnými zdroji, hlavně vodními, činila americká výroba elektřiny z „čistých“ zdrojů kolem 13 procent.

Zdroj zde (německy)

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií