Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zelená úsporám: Žádosti o dotace se rozběhnou do 14 dnů

28. 04. 2009 | Jan Morkes


Program dotací Zelená úsporám byl sice spuštěn oficiálně již 22. dubna, nicméně většina žadatelů stále musí čekat na zveřejnění oficiálního Seznamu odborných dodavatelů a Seznamu výrobků a technologií. Využití dodavatelské firmy nebo schválené technologie či výrobku ze seznamů vytvářených Státním fondem životního prostředí je totiž základní podmínkou programu. Bez seznamů není možné řádně vyplnit žádost o dotaci ani v jedné z oblastí podpory.

Zelená úsporám na Nazeleno

   – Zelená úsporám: kompletní průvodce 

   – 5 nejdůležitějších změn v dotacích

   – Poradna: využijte energetického odborníka!

   – Chcete zateplovat? Nechte si udělat kalkulaci!

   – Příprava žádosti krok za krokem

Jak uvedla mluvčí Státního fondu životného prostředí Lenka Brandtová na dotaz Nazeleno.cz: „Seznamy by měly být zveřejněny do 14 dnů. V současné chvíli již 69 firem dostalo kladné vyrozumění o zařazení do seznamu,“ dodala Brandtová. Žádostí o zařazení do seznamů je však kolem 4 000, jejich vyřízení bude proto má ještě zhruba zmíněné dva týdny trvat.

Otazník dosud visel i nad zapojením bank do projektu. Ačkoli se i v oficiální příručce pro žadatele hovoří o jejich účasti, v současné době vešekerou administrativu zajišťuje Státní fond životního prostředí. Zapojení bank se podle SFŽP chystá přibližně koncem května. I poté však SFŽP bude zajišťovat běžnou agendu dotačního programu. Kompletní informace o programu Zelená úsporám najdete zde.

Související články

Tagy: Energie, Ze světa, Události, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Tepelná čerpadla, Vytápění, Nízkoenergetické a pasivní domy, Izolace, Okna, Větrání, Osvětlení, Kotle, Krby, Kamna, Komíny, Dotace, Dotace a úspory, Dotace, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií