Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zelená úsporám: uznáno bude i neúplné zateplení nebo výměna oken

03. 08. 2009 | Jana Poncarová


Majitelé již částečně zateplených nebo památkově chráněných staveb budou mít po 10. srpnu větší šanci dosáhnout na dotaci v programu Zelená úsporám. Podmínky dotačního programu Zelená úsporám, který odstartoval v dubnu 2009, budou totiž opět upraveny. Ministerstvo tak reaguje na nízký počet podaných žádostí a na připomínky odborníků.

Cílem programu Zelená úsporám je zpřístupnit dotace na zateplení a alternativní zdroje domácnostem a běžným občanům.

Zelená úsporám na Nazeleno

   – Zelená úsporám: kompletní průvodce 

   – 5 nejdůležitějších změn v dotacích

   – Poradna: využijte energetického odborníka!

   – Chcete zateplovat? Nechte si udělat kalkulaci!

   – Příprava žádosti krok za krokem

Podmínky programu Zelená úsporám byly změněny již na počátku června. Hlavní změnou je skutečnost, že do žádosti o dotaci na částečné zateplení je možné zahrnout i dílčí opatření realizované před 1. dubnem 2009. Pokud jste již dříve například vyměnili okna, stačí vám nyní zateplit třeba obvodové zdi domu a střechu a o dotaci můžete směle zažádat. Před touto změnou bylo nutné realizovat minimálně tři úsporná opatření najednou nebo provést dvě opatření a k tomu ještě vyměnit zdroj vytápění za ekologičtější variantu.

Šanci mají ti, kteří zateplili jen částečně

Někteří z majitelů nemovitostí však provedli zateplení pouze částečně (například vyměnili jen část oken). Nová úprava podmínek dotačního programu, kterou MŽP představí 10. srpna, by ale měla vyřešit i tento problém. Do žádosti bude možné zahrnout opatření provedené pouze na části plochy konstrukce domu. Toto opatření bude muset splňovat podmínky programu.

Změna podmínek programu Zelená úsporám by měla pomoci dosáhnout na dotace těm vlastníkům nemovitostí, kteří do úspor energií investovali před zahájením dotačního programu a částečně již zateplili dům nebo vyměnili některá okna. Dotace by měla být přístupnější také majitelům památkově chráněných objektů, u nichž nelze provádět některé kroky vedoucí k zateplení.

O upravených podmínkách programu vás bude Nazeleno.cz informovat.

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Ze světa, Aktuálně, Izolace, Okna, Dotace, Dotace a úspory, Dotace, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Okna a dveře, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií