Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zelená úsporám uzavřena. Letos už dotace na zateplení nebudou!

07. 02. 2011 | redakce Nazeleno.cz


Dotační program Zelená úsporám už v letošním roce pro nové žádosti otevřen nebude. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil vysoce důvěryhodný zdroj ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Právě SFŽP má Zelenou úsporám na starosti.

Zelená úsporám: Letos žádné nové žádosti

Přijímání nových žádostí bylo pozastaveno koncem října loňského roku s tím, že se Zelená úsporám znovu otevře začátkem letošního roku. Odhady na opětovné spuštění se však s postupem času posunuly na začátek února a nakonec již nebyl nikdo schopen s jistotou říci, kdy bude program znovu spuštěn. Nyní to vypadá, že letos už se vůbec neotevře. Zda k otevření Zelené úsporám dojde alespoň v příštím roce, to zatím také není jasné.

Jak jsme na Nazeleno.cz informovali minulý týden, v programu Zelená úsporám pravděpodobně chybí na dotace až 9 miliard korun. Podle Aktuálně.cz může nyní Ministerstvo životního prostředí (MŽP) ještě získat z dalšího prodeje emisních povolenek zhruba půl miliardy. V polovině února budou na SFŽP známa konečná čísla, která pak MŽP chce zveřejnit v průběhu března.

Nazeleno.cz celou situaci sleduje a zjišťuje podrobnosti. O dalším vývoji událostí vás budeme brzy informovat.

Související články

Tagy: Aktuálně, Dotace a úspory, Dotace, Zelená úsporám

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií